Ви тут:
Суспільство Україна 

У ПЦУ закликали опікуватися безпритульними тваринами

З нагоди Міжнародного дня безпритульних тварин Православна Церква України закликає уважніше ставитися до тваринного світу. 

Зокрема, те, що Бог створив людину за Своїм образом, не означає, що все інше творіння є «меншовартісним» і має лише слугувати потребам людей, нагадують у ПЦУ. 

“Священне Писання говорить нам, що Бог високо цінує життя усіх Своїй творінь, зокрема, і тварин. Як відомо, тваринний світ був створений Господом раніше, ніж людина: «І створив Бог звірів земних за родом їх, і худобу за родом її, і всіх плазунів земних за родом їх. І побачив Бог, що це добре» (Бут. 1: 25)”. 

Усі Його творіння — від найменшого до найбільшого — відчували на собі Божу турботу і любов, вони населяли рай разом з першим чоловіком, який і дав імена всім тваринам, створеним до нього. Коли хтось говорить, що тварини були присутні в раю, щоб допомагати людині в побуті, дуже помиляються, бо в раю панувала досконалість і абсолютна гармонія. Бог не лише вклав у тварин мудрі інстинкти, але й створив для них чудове середовище для проживання, яке зараз безжально нищиться людиною, як, власне, і тварини.

“Через людську гріховність тваринний світ сильно страждає і вимирає. Люди руйнують природне середовище, вбивають тварин задля розваг чи спортивного інтересу, знущаються, проводять досліди, викидають, вбивають… Дехто вважає це неминучим наслідком людського прогресу. Але схаменімося та задумаймося: чи таким був Божий намір?!”

Православна Церква України хоче висловити вдячність усім, хто знаходить бажання і час нагодувати, обігріти, підлікувати, захистити чи просто огорнути ласкою наших «братів менших». 

“Ті, хто допомагає тваринам, виявляють справжній акт милосердя, безкорисливого добра, бо неможливо бути справді доброю людиною для тих, хто не має співчуття до інших Божих створінь. «Праведний турбується і про життя худоби своєї, серце ж нечестивих жорстоке» (Книга Притч 12:10). Безпритульна тварина не може віддячити вам чимось матеріальним, не може вас похвалити чи винагородити, але вона подарує вам вдячність. Отже, піклуймося про кожне Боже створіння!”

поширити новину: