Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві проаналізували передумови створення нового адміністративного устрою області

У Полтавській облраді відбувся круглий стіл «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Полтавщини. Етап перший — аналіз існуючого стану».

У ньому взяли участь керівники органів місцевого самоврядування Полтавщини, експерти з питань реформи органів самоврядування, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та громадських організацій.

Захід проводиться Українською асоціацією районних та обласних ради за підтримки Програми Ради Європи «децентралізація й реформи місцевого самоврядування в Україні», за сприяння Полтавської обласної ради та Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

Присутні обговорили ризики і проблематику децентралізаційного процесу. Начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Лілія Попова відзначила позитивну роль Полтавщини в реформі децентралізації.

«Варто подякувати Пирятинській, Омельницькій, Білоцерківській, Глобинській, Лохвицькій ОТГ, бо вони не тільки переймалися питаннями своїх громад, але й ділилися досвідом та показували приклад роботи іншим. Досягнення кращих громад — це не тільки їхня заслуга, але й велика попередня робота рарйрад і РДА: керівництво Новосанжарського, Семенівського, Полтавського, Шишацького районів, які шукали, як працювати по-новому і знаходили елементи співпраці».

Експерт УАРОР із питань реформи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади Олександр Даниленко нагадав, що віцепрм’єр Геннадій Зубко вже презентував на своїй сторінці своє бачення адміністративно-територіального устрою України.

«Ми відірвалися від колоніального способу побудови територіального устрою, а національний формат ще не побудували. дуже багато повноважень самоврядних, які виконували адміністрації, має забрати місцеве самоврядування базового рівня. Міжнародні експерти наголошують, що в нас реформа місцевого самоврядування й територіальної організації влади відбувається досить успішно. Варто нагадати, що ніхто не проводив реформи в таких умовах, як наша держава. Але це затратний процес, тож затягувати із формуванням нового адміністративно-територіального устрою не можна, це буде крах реформи».

Як відомо, замість майже 500 районів в Україні до 2020 року мають утворити 102. Головний юристконсульт УАРОР, експерт Олег Тимощук проаналізував передумови для створення спроможних районів Полтавської області.

«Одне з основних завдань укрупнення — можливість надання якісних адмінпослуг там, де цього потребують. Якщо ОТГ має велику площу — доступний пересувний ЦНАП. Одним із критеріїв спроможності районів є чисельність населення — мінімум 150 тис. чол., тоді як у Чорнухинському, для прикладу — трохи більше 10 тис. Центром має бути переважно місто обласного значення».

Далі учасники обговорили передумови для створення нової моделі адміністративно-територіального устрою Полтавщини на рівні районів. Зокрема, до жовтня можна подавати пропозиції, які будуть враховані в підготовці наступних «круглих столів».