Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили зміни до Конституції щодо децентралізації влади

У Полтаві під головуванням директора Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимира Микийчука відбулося засідання круглого столу на тему: «Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади». У ньому взяли участь голови райрад та ОТГ, представники органів місцевого самоврядування, громадськості, науковці.

Перед початком роботи учасники круглого столу вшанували пам’ять загиблих захисників України хвилиною мовчання. Далі почалося обговорення необхідності конституційних змін для завершення децентралізації в контексті проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» та напрацювання відповідних пропозицій. Присутні отримали порівняльну таблицю, у якій вказані чинна редакція та запропоновані зміни до норм Конституції в частині децентралізації.

«Децентралізація — процес незворотній. Тому зміни до Конституції давно назріли. Сьогодні почала працювати нова Верховна Рада, і ми в областях повинні обговорити необхідні наступні зміни, бо ми бачимо, наскільки Конституція відстає від потреб життя», — зазначив Володимир Микийчук.

Представники з районів висловили свої пропозиції та отримали коментар фахівців. Зокрема, експерт Центру розвитку місцевго самоврядування, доцент кафедри кримінального та адміністративного права Полтавського національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Володимир Божко пояснив положення п. 9 статті 85 Конституції, що стосуються повноважень Верховної Ради щодо утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж територіальних утворень.

Тривалі дискусії виникали і з приводу термінології. Загалом планують внести зміни до 59 пунктів статей Конституції. Узгоджені пропозиції направлять на розгляд до Уряду.