Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство Україна 

У МОЗ назвали, які віруси грипу очікують цього епідсезону

Щорічно восени розпочинається епідсезон грипу. Кожного року циркулюють різні віруси. Так, наприклад, минулого епідсезону в Україні фіксували віруси A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09, A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2), B/Colorado/06/2017.

Цього ж року, згідно з прогнозом ВООЗ, ймовірно циркулюватимуть віруси A/Brisbane/02/2018 (H1N1), вірус A (H3N2),  B/Colorado/06/2017,  B/Phuket/3073/2013. Про це повідомляють у МОЗ.

Читайте також: Уляна Супрун пояснила, чому вакцина проти грипу вигідніша, ніж лікування хвороби

Досить небезпечним вважається вірус типу А, хоча вірус типу В є не менш небезпечним.

Грип – повітряно-краплинна інфекція, що поширюється в межах приміщення, де знаходиться джерело інфекції. Найбільш вірогідне зараження при наближенні до джерела інфекції на відстань 2-3 м.

Читайте також: Українців закликають зменшити вживання атибіотиків для лікування грипу

У жовтні в Україну надійде пів мільйона доз вакцин проти грипу. Такий термін зумовлено тим, що цьогоріч Всесвітня організація охорони здоров’я пізно надала штамовий склад вірусів виробникам вакцин. Водночас спрощений електронний механізм подання реєстраційної форми для вакцин проти грипу, впроваджений Державним експертним центром, сприятиме прискоренню їх надходження. 

Вакцину можна буде придбати в аптеках за власний кошт і отримати щеплення у свого лікаря. Також вакцину можна купити за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику: медпрацівників, учителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями. 

Читайте також: Грип: коли та кому необхідно робити щеплення

Одне щеплення зменшує ризик захворюваності та тяжкого перебігу хвороби впродовж усього сезону, – наголошують у МОЗ.

Нагадаємо, що протягом минулого епідсезону від грипу померли 64 людини, із них 12 – діти віком до 17 років.

 

поширити новину: