Ви тут:
Суспільство Україна 

У Марші Захисників на День Незалежності взяли участь понад 30 тисяч людей

В ініційованому громадськістю Марші Захисників Батьківщини, який відбувся у Києві в День Незалежності, за різними оцінками взяли участь близько 30 тисяч  (за даними Національної поліції – 12 тисяч) людей, серед яких ветерани, родини військових, сироти та вдови війни, а також військові капелани Православної церкви України.

Оргкомітет Маршу наголошує, що метою ходи є вшанування пам’яті всіх, хто віддав життя за незалежність України, висловлення поваги тим, хто продовжує її захищати, та нагадування суспільству, що війна за незалежність та територіальну цілісність нашої країни ще триває.

Учасники колони несли із собою в руках портрети загиблих воїнів. Рух колони учасників Маршу почався з вул. Володимирської і завершився на Михайлівській площі. Коли голова колони вже була на майдані Незалежності, її “хвіст” іще залишався на бульварі Шевченка, і при цьому до Маршу долучалися все нові й нові учасники.

 

На запрошення ветеранських організацій окремою коробкою у багатотисячній колоні пройшлися військові священики Православної Церкви України, котрі перебувають на посадах капеланів у Збройних Силах України, Національній гвардії та Прикордонній службі. 

“На нашому віку такої велелюдної ходи ще не було. Це вперше в новітній історії нашої держави стільки міці людської вилилося вулицями столиці: ветерани зранені тілами та душами, бойові офіцери, вдови та сироти, яких російська агресія назавжди осиротила, віддані волонтери та цінніші за золото військові капелани – духовні батьки кожного солдата”, – ділиться своїми враженнями після ходи перший заступник голови Синодального управління військового духовенства ПЦУ прот. Тарас Мельник.