Ви тут:
Суспільство Україна 

У Києві показали, як могли виглядати профілі Мазепи, Петлюри та Бандери в соцмережах

З нагоди Дня незалежності на Хрещатику відкрили виставку «Фактор свободи» про трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ, – Мазепу, Петлюру та Бандеру. Її презентували Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху. 

На 2019 рік припали три ювілеї – Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери. Автори виставки спробували уявити, який вигляд могли би мати їхні профілі у фейсбук, які місця показала би їхня гугл-мапа, кого б вони зафрендили, показати світло та тіні їхніх ключових рішень. 

“Ця виставка показує і людський, і символічний вимір цих людей. У цій виставці ідеться не тільки про Мазепу, Петлюру, Бандеру, як про звичайних людей, які були здатні на надзвичайні вчинки, а й про ціле середовище, яке було сформоване довкола них, їхніх послідовників, яких називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями», – закцентував Голова Українського інституту національної пам’яті, співавтор виставки Володимир В’ятрович.

У виставці йдеться про «виклики» – Україну напередодні боротьби Мазепи, Петлюри і Бандери, про їхні відповіді і команди, які разом відстоювали нашу свободу. Про те, як сучасна армія вшановує традиції минулих подвигів. На відкритті також був присутній міністр інфраструктури України, двоюрідний брат оперного співака Василя Сліпака Володимир Омелян. До слова, Василю Сліпаку присвячений окремий стенд виставки «Фактор свободи».