Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці зменшилася летальність від хвороб системи кровообігу

Начальник управління охорони здоров’я Кременчуцької міської ради Максим Середа зазначає, що у місті вже три роки поспіль успішно діє програма «Стоп-інфаркт». Це немедикаментозне інвазивне лікування гострого тромбозу коронарних судин серця, яке дає позитивні результати.

Про це свідчить те, що у І півріччі 2019 року у Кременчуці спостерігається зниження захворюваності населення на серцево-судинні хвороби та на церебро-васкулярні захворювання. Смертність від серцево-судинних захворювань так само зменшилась, повідомляють у Кременчуцькій міськраді.

Головний медик міста впевнений, що впровадження міської програми «Доступна аптека», відкриття інфарктного блоку, ремонт кардіологічного відділення, а в перспективі створення кардіохірургічного центру на базі лікарня «Кременчуцька», в подальшому позитивно відіб’ється на цих показниках.

Варто зазначити, що під дію програми «Стоп Інфаркт» підпадають кременчужани, які звертаються за медичною допомогою з інфарктом або передінфарктним станом. В рамках програми для жителів міста на безоплатній основі проводять коронографію та стентування артерії. Кошти на ці цілі виділяються з міського бюджету. За статистичною інформацією, до 70 % хворих доставляють у кардіологічне відділення в ургентному порядку бригадами швидкої допомоги. Головним під час встановлення правильного діагнозу є проведення швидкої та якісної діагностики. Зокрема, проводиться діагностика за допомогою коронографії, а проблема звуження артерій вирішується шляхом стентування.