Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці відбувся мітинг, присвячений Дню пам’яті захисників України

У Кременчуці проходять меморіальні заходи на честь пам’яті всіх військових, полеглих у боях за незалежність України під час проведення АТО та ООС.

Сьогодні, 29 серпня,  мітинг пам’яті вперше відбувся на Свіштовському кладовищі, де зведено меморіальний комплекс на честь полеглих героїв сучасної України, та де поховані загиблі та померлі від ран кременчужани – учасники антитерористичної операції. Про це повідомляють у міській раді.

Участь у заході взяли міський голова Віталій Малецький, його заступники, депутати міської ради, учасники АТО та ООС, їх рідні та близькі, громадських організацій, а також пересічні кременчужани.

П’ятий рік поспіль в Україні триває війна, п’ятий рік поспіль наша країна оплакує своїх синів і доньок, які пішли у вічність в боротьбі за свободу та незалежність українського народу.

Сьогоднішній день, відповідно до указу Президента України  Володимира Зеленського, офіційно визнано Днем пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність незалежної української держави. Сьогодні в Україні відзначають і 5-ті роковини Іловайської трагедії, яка вважається одним із найкривавіших протистоянь російсько-української війни.  

Серед тих, хто не вийшов із Іловайського котлу,  було 11 наших земляків – Олексій Борищак, Антон Бутирін, Олексій Древаль, Юрій Дудка, Андрій Деребченко, В’ячеслав Іонов, Олександр Карпенко, Антон Кирилов, Василь Милащенко, Дмитро Назаренко, Степан Усс.  29 серпня в серцях усіх українців і кременчужан назавжди залишиться днем пам’яті та суму про жертовну смерть учасників бойових дій, загиблих в Іловайському котлі, днем  мужності та шани до подвигу героїв сучасної України.

У цей пам’ятний і, водночас, трагічний день перед громадою виступили  учасники бойових дій під Іловайськом, добровольці ЗСУ Антон Ляхов і Артур Мазилкін, голова громадської організації  «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» Наталя Чепіга. Панахиду за всіма загиблими та померлими від ран захисниками України відслужив капелан в/ч 1546 протоієрей Отець Юрій.

На знак вічної поваги до подвигу борців за українську незалежність службовці Кременчуцької артилерійської реактивної бригади пройшли військовим маршем.

Від міської влади, військовослужбовців і всіх кременчужан до меморіального комплексу поклали вінки, а до могил учасників АТО – квіти.

поширити новину: