Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуцькому палаці культури раніше знаходився один з перших робітничих клубів в Україні

Автор палацу культури імені Івана Котлова у Кременчуці є уродженець Федір Мазуленко. Ще одна його робота — Клуб залізничників у Полтаві.

Кременчуцький палац культури відкрили 1927 року. Раніше тут розміщувався один з перших робітничих клубів в Україні, повідомляє Департамент будівництва, містобудування й архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА на своїй сторінці у Фейсбук.

Будівлю звели у стилі українського модерну з елементами української народної архітектури. Не дарма вона є історичною та культурною пам’яткою унікальної архітектури.

Всередині будівлі є фойє, вестибюль, зал для глядачів на 800 місць з амфітеатром, балконом і клубної, де розташовувалися кімнати для гурткової роботи та бібліотека на 8 тис. томів з читальним залом. Стіни і стелі клубу розписані в національному українському стилі. Клуб назвали на честь кременчуцького комуніста-революціонера Івана Федоровича Котлова (1874 — 1919 рр.), який у 1900 — 1916 рр. працював малярем у Крюківських вагоноремонтних майстернях, повідомляє Вікіпедія.