Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Гадячі відроджують інформацію про унікальні місцеві сорочки

В рамках участі в обласному огляді-конкурсі «Народні джерела Полтавщини» Гадяцька центральна бібліотека ім. Лесі Українки продовжує збір матеріалів про гадяцьку сорочку «жидівку». Це унікальні сорочки, що є своєрідною візитівкою Гадяцького району, повідомиили у відділі культури Гадяцької РДА.

Днями працівники бібліотеки провели етно-посиденьки, на яких познайомили присутніх з історією гадяцької сорочки, техніками вишиття та орнаментикою, притаманних нашому краю.

«Жидівка» – сорочка, яка вишивалась в деяких селах Гадяцького району Полтавської губернії, людьми, які ретельно зберігали давні узори та техніки вишиття. На Гадяччині вирізування виконували синіми нитками, які в народі називали «жидівська нитка». Вони продавались на базарах Гадяча євреями, які через свої торгові зв’язки імпортували такі нитки а також барвники з Індії. Колір «індіго» був недоступний через фарбування натуральними барвниками, фарбник був достатньо коштовний, адже не вирощувався в Україні. А отримати такий колір за допомогою європейських фарбників було неможливо”. 


Серед учасників зустрічі була і місцева майстриня Анастасія Галушка, яка з гордістю продемонструвала сімейну реліквію – гадяцьку сорочку, отриману від своєї бабусі Шелест Анастасії Овдіївни. Потім присутні переглянули презентацію «Гадяцька сорочка «жидівка».

поширити новину: