Ви тут:
Полтавщина Суспільство Цікавинки 

Центр хасидизму в Гадячі входить у перелік місць, 9 з яких за життя має відвідати кожен єврей

На Полтавщині у місті Гадяч на березі річки Псел розташований Центр хасидизму «Адмор Азакен». Його збудували поруч із старовинним єврейським кладовищем та могилою автора книги «Танія» – однієї із найважливіших пам’яток хасидизму – Шнеура Залмана. Це місце входить у 50 тих, 9 з яких за своє життя обов’язково має відвідати кожен хасид.

Центр хасидизму у Гадячі відкрили 4 грудня 2012 року з нагоди 214-ї річниці визволення із Петропавлівської фортеці відомого хасидського рабина Шнеура Залмана, якого також називають Альтер Ребе.

“Масові приїзди до Гадяча паломників відбуваються в день народження засновника хасидизму – 31 серпня; в останню декаду вересня – коли святкується єврейський новий рік та в день пам’яті Шнеура Залмана – це початок січня. Оскільки саме в Гадячі було поховано Альтер Ребе, то сюди приїздять туристи єврейського походження з різних країн світу”, – розповіла вчитель історії місцевої школи Катерина Кулик.

Євреї вірять: якщо записати своє бажання та залишити цей аркуш на надгробку, де покоїться  Алтер Ребе, воно обов’язково здійсниться.

Проте паломники відвідують Гадяч не лише на три зазначені дати, а й невеликими групами майже щодня. Загальна кількість паломників становить до 5 тисяч осіб на рік.

За словами міського голови Гадяча Володимира Нестеренка, сюди приїздять лише статусні «хабадники» на відміну від Умані, куди з’їжджаються всі інші хасиди. Центр паломництва відвідують туристи єврейського походження з Ізраїлю, США, Канади, Польщі, Росії та Прибалтики.