Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Сучасна медицина – це не лише якісно надані послуги, а й розумне господарювання, – головний лікар Полтавської обласної лікарні

У Полтавські обласній лікарні відбулося перше засідання медичної ради, на якому фахівці підбили підсумки роботи не лише за півроку, а й найголовніше – результати роботи в пілотному проекті у співпраці з НСЗУ. Окрім якісних показників роботи, найбільш актуальним залишається питання заробітної плати лікарям і медичним працівникам.

“Сучасна медицина – це не лише якісно надані послуги, а й розумне господарювання. Аби заохотити працювати на результат, нам необхідно розробити власну систему нарахування заробітної плати, щоб вона була конкурентною. Зараз ми отримуємо заробітну плату згідно із загальнодержавною сіткою для бюджетних закладів. Тому основним завданням в цьому напрямку є відпрацювання механізму оплати праці працівників лікарні та укласти новий колективний договір”, – наголосив головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні Григорій Оксак.

За 6 місяців 2019 року в обласній лікарні зареєстровано:

1️3️321 пролікований хворий (з них 14,8% пролікували фахівці УМСА)

топ-5 склали такі напрямки: хвороби системи кровообігу (14,52%), хвороби ока (11,95%), хвороби органів травлення (11,23%), хвороби органів дихання (10,06%), вагітність та пологи (9,92%) і з невеликим відривом – хвороби сечостатевих органів (9,81%).

Читайте також: Лише в операційному блоці Полтавської обласної лікарні є найсучасніше обладнання в Україні

9129 операцій (з них 1707 виконали фахівці УМСА)

топ-7 оперативних втручань: на органах зору (27,13%), на серці (12,94%), отоларингологічні операції (8,37%), на органах сечовидільної системи (8,37%), на голові, верхньої та нижньої щелепи (7,52%), гінекологічні (5,78%), на кістково-м’язовій системі (4,27%)

“Кількість оперативних втручань зменшилась у зв’язку з ремонтними роботами у хірургічних відділеннях”, – зазначають у лікарні.

4172 пацієнтки прийняло консультативно-діагностичне відділення перинатального центру

871 – пологи відбулись у перинатальному центрі

Середній термін лікування скоротився з 9,3 дня (2018 році) до 8,6 дня (2019 році).

Найбільше коштів за роботу отримали відділення інтервенційної радіології, акушерського стаціонару, офтальмологічне відділення, неврологічне відділення, гінекологічне відділення, урологічне відділення, кардіологічне відділення (але з цього відділення були виписані хворі після операцій у відділенні інтервенційної радіології).

Найменше коштів отримано за лікування хворих у гемодіалізному відділенні, але саме тут чималі витрати.

“Фінансування лікарні відбувається за кожен пролікований випадок відповідно до затверджених Постановою КМУ від 27.02.2019 р. №131 вагових коефіцієнтів діагностично-споріднених груп.Щодо надходжень коштів по пілотному проекту, то лише у червні було отримано 99,2% за проліковані випадки, а у квітні і травні було перевиконання”, – додає Григорій Оксак.

поширити новину: