Ви тут:
Суспільство Україна 

Шахраї налагодили масштабну шахрайську схему привласнення коштів онкохворих, — СБУ

Співробітники Служби безпеки України викрили та блокували у Києві масштабну шахрайську схему привласнення коштів громадян через мережу Інтернет. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Оперативники спецслужби встановили, що учасники угруповання, до складу якого входили мешканці столиці, пропонували громадянам надання грошових позик через спеціально створені вебплатформи. Для отримання “кредиту” зловмисники вимагали попередньо перерахувати на підконтрольні банківські рахунки кошти за так звані перевірочні й посередницькі дії, зокрема, “сплату за податок”, “аванс за послуги юристів, бухгалтерів” тощо. Проте реальні грошові позики громадянам не надавали.

Від шахрайських дій зловмисників потерпали важкохворі люди, у тому числі й онкологічними захворюваннями, які потребували високовартісного лікування. У разі відмови клієнтів від “послуг” учасники угруповання, здійснюючи психологічний тиск, погрожували потерпілим нібито відмовою у “позиці” та внесенням до так званого чорного списку ненадійних позичальників.

За попередньою інформацією, зловмисники одержували від незаконної діяльності щомісяця майже 500 тисяч гривень.

Під час санкціонованих слідчих дій за місцем проживання та у авто учасників угруповання правоохоронці виявили мобільні термінали, комп’ютерну техніку, банківські картки та інші речові докази злочину.

“У межах відкритого кримінального провадження двох організаторів групи затримано та повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності інших учасників угруповання. Заходи з викриття зловмисників проводились спільно з Нацполіцією”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: