Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

Сьогодні на Полтавщині стартує колоритний етнофестиваль «Гелон-фест»

Сьогодні, 10 серпня, о 15:00 на Полтавщині стартує дводенний колоритний етнофестиваль «Гелон-фест». Цього року його проводитимуть втретє.

Читайте також: Етнофестиваль “Гелон-фест 2019”: скільки обійдуться туристам послуги на Більському городищі

Фестиваль відбуватиметься у с. Більськ Котелевського району – на околицях унікального Більського городища на Східному укріпленні найбільшого в Європі поселення раннього Залізного віку – міфічному Гелоні. Назву “Гелон” поселенню дав стародавній грецький вчений Геродот.

Читайте також: Під час екскурсій на “Гелон-фесті” можна буде відвідати розкопки оборонних споруд Більського городища

У програмі фестивалю – огляд-конкурс фольклорних колективів, народних музик; виступ гурту “Шпилясті кобзарі” та оперної діви Марії Максакової, кінний театр “Чотири підкови”; ковальське свято та виступи історичних реконструкторів; фаєр-шоу, Полтавський академічний симфонічний оркестр та ін.

11 серпня – початок заходу о 10.00.

Читайте також:“Гелон-фест 2019”: оприлюднили графік рейсів 

Довідково.
Більське городище VІІІ – ІІІ ст. до н. е. є унікальним археологічним об’єктом культурної спадщини України. Пам’ятка визнана вченими найбільшим укріпленим поселенням у Європі доби раннього залізного віку. Археологічні дослідження підтверджують, що на цій території існував тогочасний політичний, економічний і культурний центр давнього переддержавного утворення племен Дніпровського лісостепу. Городище ототожнюється науковцями зі славетним містом Гелон. Також у своїх працях про нього згадує давньогрецький історик Геродот.

Окрім цього, територія городища багата на природні об’єкти, де рослинний світ і ландшафт є заповідними.

Враховуючи значимість стародавнього протоміста як визначної пам’ятки археології, рішенням Полтавської обласної ради від 15 квітня 2005 року було створено комунальну установу «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради. Мета діяльності установи – популяризація найдавнішої історії України. Також ознайомлення широких верств населення з унікальною пам’яткою скіфської доби. І звісно ж дослідження та збереження археологічних культурних нашарувань, природних та історичних ландшафтів Більського городища та його околиць. На сьогодні Більське городище є пам’яткою археології національного значення з охоронюваною територією площею понад 7500 га. Територія заповідника має винятковий науковий, експозиційний та рекреаційний потенціал.

Нині Історико-культурний заповідник “Більськ” активно докладає зусилля задля відкриття на території Більського городища авторитетного науково-дослідного центру і Музею просто неба. Там будуть відтворені елементи скіфських укріплень, житлові, ремісничі, культові об’єкти населення доби раннього залізного віку.

поширити новину: