Ви тут:
Економіка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Розвиток бізнесу та нові робочі місця: як на Полтавщині діє Програма підтримки підприємництва

Третій рік поспіль реалізується Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки, затверджена рішенням ХІІ сесії обласної ради VII скликання від 26.12.2016 року № 314, яка спрямована на стимулювання інвестиційної активності суб’єктів малого і середнього підприємництва, підвищення рівня їх ділової активності.

“Програма націлена саме на фінансування бізнес-проектів, які підтримали банки. Ми, в рамках Програми, відшкодовуємо частину тіла кредиту за створення нових робочих місць. В залежності від кількості створених робочих місць визначається відсоток відшкодування. Крім того, в рамках цієї Програми, проводяться заходи щодо підтримки освітніх закладів, які в рамках бізнес-інкубаторів надають освітні, навчальні, консультативні тренінгові послуги молоді щодо започаткування власної справи, написання бізнес-проектів і ведення бізнесу вцілому”, – розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

Профінансовані бізнес-проекти стосувались виробництва металопластикових виробів, хлібобулочних та кондитерських виробів, громадського харчування, розширення сільськогосподарського виробництва, оптової і роздрібної торгівлі продовольчими товарами.

“В області діють і районні Програми підтримки малого і середнього бізнесу. Також до створення таких Програм долучаються й об’єднані територіальні громади”, – додає Інна Іщенко.

Напрямок фінансово-кредитної підтримки малого бізнесу за рахунок місцевих програм розвитку підприємництва більш успішно реалізується у Гадяцькому, Пирятинському, Семенівському та Шишацькому районах, у  Миргороді, Кременчуці та Горішніх Плавнях.

По кількості малих підприємств на 10 тисяч населення область знаходиться на 14 місці, по кількості середніх – на 4 після міста Київ, Київської та Харківської областей.

За час дії Програми 37 підприємців, які створили 99 робочих місць, отримали фінансову підтримку.

Так, наприклад, пані Олена реалізувала свою ідею — роздрібна торгівля екологічно чистими продуктами (вирощування паростків люцерни, салату, соняшнику, редьки та паростків пшениці і ячменю та виготовлення із них соку.

“Спочатку я виготовляла екологічно чисті продукти лише для себе. Згодом я зрозуміла, що необхідно “здоровим харчуванням” ділитися з іншими. Так з’явилася ідея створення власного магазину. Пішовши у банк за кредитом мені розповіли про цю чудову Програму підтримки. Я залюбки скористалася нею, тим паче, що для розширення своєї справи мені був потрібен помічник”, – розповіла учасниця Програми пані Олена.

Олена взяла кредит на відкриття магазину (обладнання для магазину) у сумі 66 тис. грн. Створивши одне робоче місце отримала 6,6 тис. грн фінансової підтримки.

“З часу отримання фінансовою підтримки у нас збільшилася кількість органічної продукції та розширився асортимент “здорових” товарів. До речі, в нас можна придбати бездріжджовий хліб з проростків жита, який виготовляє в Україні, лише дівчина з Кременчука”, – зауважила Олена.

Ще один бізнес-проект, на який надали фінансову підтримку — це виробництво та реалізація хлібобулочних та кондитерських виробів. Започатковуючи цей проект підприємниць створив 5 робочих місць.

“Для створення нашої пекарні ми брали кредит для закупівлі обладнання (тістоміси німецького виробництва та додаткове обладнання). В нас працює два пекарі, кондитери та два співробітника з реалізації продукції. “Булкін дім” працює рік”, – розповіла Юлія.

Сума кредиту 180 тисяч гривень, за створення 5-ти робочих місць відшкодували 20% – 36 тис. грн.

А підприємство, яке займається монтажем водопровідних мереж та кондиціювання, а також виробництвом і монтажем систем вентиляції, дізнавшись про таку Програму від знайомих, взяли кредит у сумі 500 тис. грн на розширення виробничої діяльності (для придбання обладнання для виготовлення систем вентиляції.

 

“Ми створили три робочі місця . Отримали фінансову підтримку. Хоч дія Програми для нас вже закінчилася наймані робітники працюють. Наше підприємство працює давно та має чимало відзнак. У майбутньому плануємо, ще взяти участь у цій Програмі”, – розповів Борис.

Фінансову підтримку надали їм у розмірі 100 тисяч гривень.

Підприємниць, який займається впровадженням альтернативних джерел енергії та побудовою сонячних електростанцій брав кредит для розширення своєї справи ( обладнання та монтажні матеріали).

Наше підприємство займається встановленням сонячних електростанцій, здебільшого у Полтавській області. Зараз настав час, саме впровадження альтернативних джерел енергії в країні, тому наша робота користується попитом. Також ми встановлюємо щось на кшталт “розумного дому” тільки переносять ці ідеї на підприємства. Взявши кредит створили одне робоче місце та отримали 5 тисяч гривень підтримки”, – розповів Олександр.

Нагадаємо, що подати бізнес-проекти для отримання фінансової підтримки можна кожного місяця до 20 числа.

Система Orphus