Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Реформа адміністративно-територіального устрою націлена на покращення якості життя, – Інна Іщенко

12 серпня, під час апаратної наради, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко розповіла про формування базового та субрегіонального рівнів адміністративно-територіального устрою Полтавського регіону.

“З метою 100% покриття території області об’єднаними територіальними громадами розроблено новий Перспективний План, який схвалено на пленарному засіданні двадцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання – рішення від 21.12.2018 року № 995 «Про Перспективний план формування територій громад Полтавської області (в новій редакції)». Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року № 476-р затверджено зміни до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області, згідно з яким передбачено формування 71 ОТГ. Охоплення громадами області складає 95,3%”, – повідомила Інна Іщенко.

В області активізувався процес проведення місцевими радами громадських обговорень щодо подальшого об’єднання зі створеними чи запланованими до створення у Перспективному плані громадами. Так відповідні рішення щодо подальшого об’єднання/приєднання прийняли 7 місцевих рад області.

Також актуальним є питання створення Заводської ОТГ Лохвицького району, укрупнення Опішнянської ОТГ місцевими радами Зіньківського району, де наразі ініційовано проведення додаткових обговорень для прийняття зважених та обґрунтованих рішень.

“Зважаючи на формування нових ОТГ в області, приєднання місцевих рад до ОТГ, Департаментом в межах норм чинного законодавства продовжується робота, спрямована на узагальнення та підготовку документів для внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області на черговому засіданні сесії Полтавської обласної ради, яке попередньо заплановане на вересень 2019 року, з урахуванням відповідних рішень, прийнятих органами місцевого самоврядування на підставі волевиявлення громадян. Головним завданням, яке на сьогодні поставлене Урядом перед органами влади та місцевого самоврядування, є реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади з метою забезпечення проведення місцевих виборів у 2020 році на новій територіальній основі”, – зазначила Інна Іщенко.

Запропонований Мінрегіоном формат створення одиниць АТУ базового рівня – ОТГ, зокрема, передбачає виключення 14 вже створених та діючих громад області.

“Всі 14 ОТГ, які згідно із форматом, запропонованим Мінрегіоном, виключені як одиниці базового рівня адміністративно-територіального устрою області, визнані відповідними розпорядженнями Кабінету Міністрів України спроможними, і вже не один рік поспіль успішно діють та впроваджують на своїх територіях урядові реформи. Це ті ОТГ, мешканці яких повірили в реформу децентралізації та прийняли доленосні рішення про об’єднання ще у 2015, 2016 роках. Це громади, які за своїми фінансовими показниками в різні періоди входили в 20 лідерів фінансової спроможності серед усіх громад України – Щербанівська, Пришибська, Рокитянська, Сергіївська ОТГ”, – наголосила Інна Сергіївна.

Запропонований Мінрегіоном формат створення одиниць АТУ субрегіонального (районного) рівня передбачає створення на території області 4 округів, що фактично повністю відповідають Госпітальним округам (Східний госпітальний округ – Полтавський район, Південний – Кременчуцький, Західний – Лубенський, Північний – Миргородський) лише з умовою, що межі АТУ районного рівня мають проходити по межах проектних адмінтеродиниць базового рівня (ОТГ), а не межах існуючих адміністративних (сільських) районів.

Для ґрунтовного вивчення позицій органів місцевого самоврядування щодо переліку, складу та меж формування майбутніх одиниць АТУ субрегіонального (районного) рівня області, Департаментом в липні та на початку серпня проведено виїзні засідання робочої групи в містах Миргороді, Лубнах, Кременчуці та Полтаві, визначених Мінрегіоном майбутніми центрами адміністративних округів. 23 липня у Миргороді, 26 липня у Лубнах, 30 липня у Кременчуці, 1 серпня у Полтаві.

“За результатами проведених обговорень узагальнено пропозиції, згідно з якими на території області виділено 5 округів: Миргородський, Лубенський, Пирятинський, Кременчуцький, Полтавський”, – підсумувала Інна Сергіївна.

До складу Миргородського округу включено 5 районів (в такому ж форматі, що був запропонований Мінрегіоном): Миргородський, Шишацький, Великобагачанський, Лохвицький, Гадяцький.

Миргородський округ має площу 6,4 тис. кв. км, чисельність наявного населення станом на 1 січня складає 208,8 тис. осіб.

До складу Лубенського округу включено 3 райони: Лубенський, Оржицький, Хорольський.

Формат, запропонований Мінрегіоном – 7 районів (Лубенський, Оржицький, Хорольський, Пирятинський, Гребінківський, Чорнухинський, Семенівський).

До складу Пирятинського округу включено 3 райони: Пирятинський, Чорнухинський, Гребінківський.

Пирятинський округ попередньо має площу 2,1 тис. кв. км, чисельність наявного населення станом на 01.01.2019 року складає 62,9 тис. осіб

До складу Кременчуцького округу включено 4 райони та 1 місто обласного значення: Кременчуцький, Глобинський, Козельщинський, Семенівський, м. Горішні Плавні.
Формат, запропонований Мінрегіоном – 4 райони та 1 місто обласного значення (Кременчуцький, Глобинський, Козельщинський, Кобеляцький та м. Горішні Плавні).

Таким чином, Кременчуцький округ має площу 5,9 тис. кв. км, чисельність наявного населення станом на 01.01.2019 року складає 397,2 тис. осіб.

До складу Полтавського округу включено 10 районів: Полтавський, Диканський, Зіньківський, Карлівський, Кобеляцький, Котелевський, Машівський,Новосанжарський, Решетилівський, Чутівський.

Формат, запропонований Мінрегіоном – 9 районів (Полтавський, Диканський, Зіньківський, Карлівський, Котелевський, Машівський, Новосанжарський, Решетилівський, Чутівський).

Таким чином, Полтавський округ має площу майже 11,0 тис. кв. км, чисельність наявного населення станом на 1 січня складає 601,4 тис. осіб.

Інна Іщенко підсумувала результати формування базового та субрегіонального рівнів адміністративно-територіального устрою Полтавського регіону.

“Затверджуватиме план адмінтерустрою Полтавської області буде Кабінет Міністрів та Верховна Рада приймаючи нові Закони. Я розумію, що кожен з районів хоче мати “булаву” у себе, але чи зможуть ці “гетьмани” навести лад та розвивати громади та райони.. Перш за все необхідно думати про людей, про населення та доступність послуг”, – сказав т.в.о голови Полтавської ОДА Олег Пругло.