Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути у держвласність землі у водоохоронній зоні річки Коломак

В ході досудового розслідування кримінального провадження прокуратура встановила, що на території однієї із сільських рад Полтавського району за межами населеного пункту у приватну власність було передано земельну ділянку площею 0,12 га з цільовим призначенням для ведення індивідуального садівництва. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Разом з тим, з’ясовано, що земельна ділянка розташована в заплаві та водоохоронній зоні річки Коломак, а тому не може передаватися до приватної власності, використовуватися для садівництва, городництва та будівництва.

Вказану державну реєстрацію прав на земельну ділянку здійснено з порушенням вимог чинного земельного та водного законодавства.

Так, з метою охорони водності малих річок забороняється розорювати заплавні землі та застосовувати на них засоби хімізації та надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд), а також для садівництва та городництва.

Доказами, зібраними за результатами проведення досудового розслідування встановлено, що спірні земельні ділянки знаходяться в правобережній заплаві річки Коломак, та їх затоплення спостерігається в середньому раз у 2-4 роки.

“На підставі вказаних порушень, з метою захисту інтересів держави у сфері земельних правовідносин, до суду внесено позовну заяву з вимогою повернути зазначені землі до державної власності. Провадження у справі відкрито”, – йдеться у повідомленні.