Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути у держвласність майже 200 га землі

Прокуратура встановила що наказами Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області було передано громадянину в оренду для ведення фермерського господарства 7 земельних ділянок загальною площею майже 200 га, розташованих у Котелевському районі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Надалі, на підставі вищевказаних наказів між ГУ Держгеокадастру у Полтавській області та громадянином були укладені договори оренди земельних ділянок сільгосппризначення.

Поряд із цим прокуратура встановила, що вказані накази прийняті, а договори оренди землі укладені із порушенням Земельного кодексу України та Закону України “Про фермерське господарство”, а тому вони є незаконними, підлягають скасуванню та, відповідно, визнанню недійсними.

“Так, вказаний громадянин вже є засновником фермерського господарства і орендує земельні ділянки в іншій області, а тому додаткові землі, відповідно до вимог чинного законодавства, він міг отримати лише через проведення обов’язкової процедури земельних торгів. Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура звернулась до суду з позовними вимогами визнати незаконними та скасувати накази та договори оренди землі”, – йдеться у повідомленні.