Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

Про вакцину від правцю та дифтерії розповіли педіатри Полтавщини

Педіатри Полтавщини розповіли детально про вакцину АДПм: Це вакцина проти дифтерії та правцю із зменшеним вмістом антигенів. Чому зменшеним? Тому що, для дітей старше 7 років та дорослих (саме для цих контингентів призначена АДПм) не підходять вакцини АКДП\АаКДП з повноцінною кількістю антигенів, оскільки зрілий організм більш сильно реагує на введення вакцини.

До складу АДПм входять: анатоксин дифтерійний 2 од., анатоксин правцевий 20 од.

Вакцина АДПм нежива, рідка, випускається у багатодозному флаконі на 10 доз. Після відкриття флакон годний 28 днів. На флаконі є термоіндикатор (квадрат світлого кольору вписаний у фіолетове коло). Виробник вакцини Серум Інститут Індії.

Вакцина АДПм використовується для ревакцинації підлітків та дорослих, а також для первинної вакцинації, в разі відсутності щеплення проти дифтерії та кашлюку у дітей старше 7 років та дорослих.

За календарем вакцинації АДПм вводиться в 16 років, далі кожні 10 років.

При щепленні з порушенням календаря для первинної вакцинації користуються схемою 0-1-6, тобто друга доза через 1 міс після 1ї, а третя через 6 міс після 2ї.

Дорослим, якщо пропущена чергова доза, не потрібно розпочинати вакцинацію з початку, введіть 1 дозу, а наступна через 10 років.

АДПм можна вводити під час грудного вигодовування. Під час вагітності також протипоказів немає, але, більш доцільно вакцинуватись вакциною Бустрикс для захисту новонародженого проти кашлюку (Бустрикс вводиться в термін 16-32 тиж або 27-36 тиж вагітності).

Введення: внутрішньом’язево в дельтоподібний м’яз плеча під кутом 90 градусів. Для введення з багатодозного флакону використовують шприц з 2ма голками. Доза 0,5 мл.

Поєднання: зі всіма вакцинами по віку в один день або з будь-яким інтервалом. За винятком вакцини БЦЖ

Післявакцинальні реакції: місцева (ущільнення, почервоніння, припухлість) триває 72 год до тижня, незначне підвищення температури тіла.

Протипоказання: гостре захворювання, анафілактична реакція на попереднє введення вакцини АДПм