Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Працівник Котелевського бюро правової допомоги допоміг особі з обмеженими можливостями поновити нарахування та виплату пенсії

4 червня  до Котелевського бюро звернувся клієнт Т. з проханням допомогти відновити виплату пенсії.

Клієнт пояснив, що розпорядженням Чутівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області йому призупинено виплати пенсії по інвалідності.

Про це повідомили у Полтавському місцевому центрі з надання БВПД

Звернувшись із заявою про поновлення виплати пенсії по інвалідності, рішенням Чутівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області клієнту відмовлено, мотивуючи тим, що виплата пенсії призупинена в зв’язку зі смертю опікуна, а клієнт не надав документальне підтвердження факту відновлення цивільної дієздатності та не призначене йому піклування відповідно до ч. 1 ст. 37 Цивільного кодексу України.

Представляти інтереси клієнта було уповноважено фахівця Котелевського бюро правової допомоги Миколу Убийсобаку.

Ознайомившись з рішенням про відмову в поновленні виплати пенсії, виявлено, що в матеріалах пенсійної справи клієнта наявні лише відомості про призначення опікуна рішенням Котелевської селищної ради народних депутатів Котелевського району Полтавської області від 27.10.1992 року, а от рішення суду про визнання клієнта недієздатним відсутнє.

Оцінивши обставини справи, зібравши необхідні докази та узгодивши з клієнтом правову позицію, працівником бюро було складено та подано до суду адміністративний позов про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії. Громадянин Т. є особою з інвалідністю другої групи, який відповідно до п. 1 ч. 9 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору за поданням до суду адміністративного позову.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 19 липня 2019 року у справі № 440/2158/19 позов було задоволено. Визнано протиправними та скасовано розпорядження Чутівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про призупинення виплат клієнту пенсії по інвалідності, а також визнано протиправним та скасовано рішення про відмову у поновлені виплати пенсії по інвалідності, зобов’язано поновити нарахування виплати пенсії.

Працівником бюро доведено суду, що документальних доказів на підтвердження визнання клієнта недієздатним в установленому законом порядку не має, що є підставою вважати що виплата пенсії по інвалідності була припинена пенсійним фондом безпідставно та не обґрунтовано.

Таким чином, завдяки кваліфікованим діям фахівця системи безоплатної правової допомоги захищено інтереси особи з інвалідністю, поновлено нарахування та виплату пенсії по інвалідності.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги за адресою: селище Котельва, вулиця Полтавський шлях, 235, тел. (05350) 22-9-12.