Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина посідає ІІІ місце в Україні за кількістю опорних шкіл, – Олена Харченко

12 серпня, під час апаратної наради, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко розповіла про стан підготовки закладів освіти до нового 2019/20 навчального року.

Заклади освіти області, вцілому, готові до навчального року, який розпочнеться 1 вересня. Відтепер першокласників зараховуватимуть до шкіл за їхнім місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа або загальноосвітня. Особливості нового навчального року: діти самі визначатимуть, носити чи не носити шкільну форму, сільські школи мають отримати ресурси міських шкіл, обов’язкове носіння світловідбивальних жилетів для учнів 1 — 4 класів у темну пору доби, у всіх школах можна відкривати вечірні форми навчання, навчатися можна вдома, мережева форма навчання, школи можуть доповнювати одна одну, заняття у спортивній чи музичній секції можуть бути зараховані як відповідні уроки”, – повідомила Олена Харченко.

Та додала, що не буде обов’язкової шкільної форми для учнів, які навчаються в закладах середньої загальної освіти. Якщо школа спільно з батьками та учнями прийме рішення що в закладі є шкільна форма, то вона є. Якщо ні, то дитина вдягається довільно. Носіння жилетів дасть можливість зменшити кількість потрапляння учнів у ДТП. Вести уроки в школі зможуть не тільки вчителі, а й різні фахівців: психологи, керівники гуртків, тощо. До того ж, учень певної школи зможе відвідувати окремі уроки чи курси в іншій школі або іншому навчальному закладі. Це відбудеться за умови укладання угод між базовою школою та відповідними установами, що надають освітні послуги.

Щодо вечірньої школи: школярі, які досягли 14 років матимуть право навчатися ввечері. Пройти курс 10,11 та 12 класів можна буде у стислі терміни, але за умови, що рівень знань буде від 7 до 12 балів. Навчатися можна вдома. Наприклад, якщо дитина часто хворіє чи займається в мистецькій чи спортивній школах. Для цього потрібно укласти відповідну угоду, разом з керівництвом школи розробити індивідуальний графік. Оцінюватимуть такого учня двічі на рік.

“Якщо сільська школа налагодить контакти з міською, яка має потужнішу матеріально-технічну базу, то діти матимуть можливість двічі на місяць відвідувати школу у місті”, – сказала Олена Харченко.

На Полтавщині функціонує 635 закладів дошкільної освіти. На сьогодні в чергах до садочку стоїть 900 дітей, а у 2018 році — 1100 дітей.

Загалом цього року реформою Нова українська школа (НУШ) буде охоплено понад 30 тисяч дітей.  З них понад 14 тисяч – першокласники, а також усі учні 2-х класів та 4-х пілотних шкіл області.

“На оснащення НУШ Уряд виділив 44, 5 мільйонів гривень. Із них 10,5 мільйонів спрямують на підготовку вчителів, інша сума на придбання меблів, дидактичних матеріалів, сучасного обладнання і створення освітнього середовища. У місцевих бюджетах на впровадження НУШ передбачено кошти в сумі 67422,8 тис. грн, з яких освоєно 20673,6 тис. грн. Найбільше коштів залучено: у містах Полтава, Кременчук, Миргород, Полтавському, Кременчуцькому, Пирятинському, Зіньківському, Лохвицькому районах та Щербанівській, Глобинській об’єднаних територіальних громадах”, – розповіла Олена Харченко.

615 вчителів початкових класів підвищили рівень володіння ігровими та діяльнісними методами навчання на додаткових тренінгах The LEGO Foundation.

Підготовлено 32 супервізори-наставники, які здійснюватимуть підтримку вчителів, що впроваджують концепцію НУШ.

“Щодо створення опорних шкіл Полтавщина посідає ІІІ місце в Україні, після Кіровоградської та Житомирської областей. Ми вже маємо 52 опорні школи, хоча у 2016 році їх було лише 3. А до кінця цього року очікується — 61”, – розповіла Олена Харченко.

У 2019/20 навчальному році  очікується функціонування 617 (минулого року 619) закладів загальної середньої освіти всіх типів і форм власності (у тому числі 23 інтернатних заклади обласного підпорядкування). Загальна кількість учнів в Полтавській області становитиме – 135,0 тис.

Освітній процес забезпечуватимуть 13677 педагогічних працівників, що на 1001 працівника більше ніж у минулому навчальному році.

“В деяких районах є проблеми з фінансуванням шкіл та підготовкою до зими, тому необхідно вже зараз вирішувати ці питання”, – зазначив т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Система Orphus Поделиться на fb