Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський священик спростував твердження, що до свята Преображення не можна їсти яблук

Настоятель Свято-Миколаївськгого храму Полтави (ПЦУ), протоієрей Олександр Дедюхін називає марновірством звичай не споживати яблука до свята Преображення, яке відзначають 19 серпня і в народі називають “яблучним Спасом”.

Про це священик розповів у Фейсбук.

“По-перше, яблука їсти можна в будь-який час і всім бажаючим. Ну, можливо, не варто споживати продукти китайського виробництва, але це не тільки яблук стосується і на це є зовсім не богословські, а екологічні причини. Немає ніяких уставних та канонічних заборон на споживання плодів яблуні. Навіть відкрию тайну: в Едемському саду змій спокушав Адама та Єву зовсім не яблуком, там був зовсім інший плід. Який – невідомо. Яблука абсолютно невинні”.

Священик запевняє, що в чині освячення плодів на Преображення взагалі про яблука не ідеться, і наводить текст цієї молитви:

“Боже Премудрий і Всемогутній Створителю світу! Ти створив небо й землю і все, що на них. Ти виростив дерева і трави й уквітчав їх красними квітами, а з них овочам зволив виспіти на втіху і споживання роду людського і всякого живого створіння Твого. Сам, Господи, благослови початки плодів цих, подай багатий врожай на них в місці цьому, по всій Україні нашій і на всьому світі Твоєму. Тих, що працюють коло них, благослови в добрім здоров’ї й спокою зібрати і скористувати їх, а всіх людей Твоїх благослови споживати ці дари Твої на здоров’я тілу, душі на спасіння, щоб вдячні Тобі були і на честь і на славу Твою споживати їх сподобилися.”

Тобто мова іде не лише про яблука, а про абсолютно всі плоди, які Господь виростив на “втіху та споживання роду людського”. Молитва нагадує, що всі плоди, які вирослі в наших садках та городах – це благословіння Боже, і вдячні віруючі приносили до храму початки цих плодів для освячення та з почуття вдячності Богу.

“А ще запам’ятайте: не існує ні медового, ні яблучного, ні ще якого-небудь Спаса. Бо Спас – це Спаситель наш Ісус Христос, і ні що і ні хто інший”, – нагадав Олександр Дедюхін.

поширити новину: