Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавський Кадетський корпус планують відремонтувати до 2022 року

Сьогодні, 22 серпня, Полтаву з робочим візитом відвідав голова Державної Судової Адміністрації Зеновій Холоднюк. Столичний посадовець оглянув Петровський Полтавський кадетський корпус, який приймає на баланс Державна Судова Адміністрація.

Також з ним будівлю оглядали: голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, депутат Полтавської обласної ради Валерій Прядко, депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук та інші.

Кадетський корпус є пам’яткою архітектури національного значення, невіддільною частиною ансамблю Круглої площі й своєрідною візитівкою Полтави. Його відкриття відбулось ще у 1840 році, він пережив дві світові війни, але з двотисячних років, після зміни власника, почав поступово приходити у занепад. Нещодавно Полтавська обласна та міська влади домовилися з Державною Судовою Адміністрацією України, що Корпус перейде на її баланс після чого його відреставрують. У ньому планують розмістити Окружний суд. Сьогодні Голова держсудадміністрації оглянув будівлю й розповів присутнім про майбутні дії щодо цієї пам’ятки архітектури.

“Зараз приміщення у занедбаному стані, жаль, що раніше ми не взялися за його ремонт. Але це історична будівля і вона буде відновлена. Думаю, щонайменше 300 мільйонів гривень потрібно буде вкласти на реконструкцію. На сьогоднішній день вже є акт передачі. Сьогодні я заберу його з Полтави й затверджу. Далі ми створимо експертну комісію, обстежимо це приміщення. Коли будуть зроблені висновки – зберемо групу проєктантів, зробимо проєкт, пройдемо всі інші потрібні процедури й оголосимо тендер на реальну реконструкцію цієї будівлі. Консервації ніякої не буде. Наша мета – будувати, а не консервувати. Не пізніше кінця 2022 року це приміщення буде введене в експлуатацію”, – сказав Зеновій Холоднюк.

Як зазначив Олександр Біленький, обласна рада і надалі буде всіляко сприяти відновленню історичної будівлі, яка має велике значення для полтавців.

“У нас є бажання допомагати. Потрібно щоб реконструкція відбулася швидко й ефективно з залученням кадрового ресурсу наших комунальних підприємств “Полтаватеплоенерго”, “Полтававодоканал”. Ми готові підтримати цю справу тому, що Кадетський корпус для полтавців це саме той позитивний імпульс, який свідчить що місто розвивається”, – сказав він.

Нарешті зрушити проблему Кадетського корпусу з мертвої точки вдалося тільки спільними зусиллями, переконаний Олександр Шамота.

“Хотів би подякувати всім учасникам процесу, які долучилися до цієї роби. Ми чекали цього моменту десятки років. Це організація SavePoltava, депутат Полтавської міськради Юліан Матвійчук, фракції міськради, які приймали це історичне рішення щодо передачі цієї будівлі на баланс Державної Судової Адміністрації. І звісно, я вдячний обласній владі, Олександру Біленькому. У нього була можливість спілкуватися з Першим віцепрем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим. Спільними зусиллями ми розв’язали це питання й отримали остаточні документи щодо передачі будівлі. У другому кварталі 2020 року мають розпочатися будівельні роботи”, – розповів Олександр Шамота.