Полтавський гросмейстер став одним з кращих на Кубку світу

Валерій Копил ввійшов до шістки кращих спортсменів у різних видах змагань 7-го Кубку світу зі складання шахових композицій, який традиційно відбувся під егідою ФІДЕ.

Як розповіли у Федерації шахів України, шахісти виборювали першість у восьми видах змагань. Чудово виступили українські спортсмени, у активі яких два «золота», чотири «срібла» та одна «бронза».  Переможцями  7-го Кубку світу стали Сергій Дідух (Львівська обл.) та Микола Колесник (Сумська обл.). «Срібло» вибороли Василь Дячук (Закарпатська обл.), Віктор Капуста (Київська обл.), Олександр Дашковський (Черкаська обл.) та Валерій Семененко (Дніпропетровська обл.). Третє місце посів львів’янин Іван Сорока.
До шістки кращих спортсменів у різних видах змагань Кубку світу також увійшли Валерій Копил (Полтавська обл.), Михайло Марандюк (Чернівецька обл.), Володимир Саміло (Харківська обл.) та Олександр Семененко (Дніпропетровська обл.).

Копил Валерій Володимирович (12 вересня 1957, Полтава) – український шаховий композитор, гросмейстер України. У 2014 році разом з Євгенієм Бурдом, Арі Грінблатом (обидва – Ізраїль), Хрістіаном Пуассом (Франція), Олександром Сигуровим (Росія) та Віктором Волчеком (Білорусь) став Міжнародним майстром з шахової композиції.

Першу задачу надрукував у 1981 році. Всього опублікував близько 1600 композицій, з яких більше 320 творів відзначені призами в міжнародних турнірах, в тому числі 120 – першими. Серед складених композицій переважають двоходівки та задачі на зворотний мат. З 2010 року очолює українську комісію з шахової композиції. Зібрав та видав довідник по 25-ти чемпіонатах України з розв’язування.