Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські архівісти влаштували виставку до 28-ї річниці Незалежності України

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрили експозицію до Дня Незалежності України – «Літопис української державності мовою документів». Виставка побудована за хронологічним принципом і складається з трьох розділів. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Представлені на ній документи різних історичних періодів ХХ-ХХІ століть від української революції.

Як зазначив заступник директора – начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт, тему намагалися розкрити через полтавців, які долучилися до процесу державотворення.

У першому розділі представили документи, що відображають процеси державотворення першої чверті ХХ ст. У другому – світлини та документи, які засвідчують боротьбу полтавців проти більшовицького режиму у 1920-1940-х років, участь у русі опору в період Другої світової війни, а також відображають соціально-політичні процеси другої половини 80-тих і початку 90-тих років минулого століття. Основні документи цього розділу – протоколи екстреного об’єднаного засідання Президіуму Гадяцького повітового виконкому від 9 листопада 1920 року про ліквідацію повстанського загону Леонтія Христового, відозва Холодноярського окружного повстанського комітету від 8 вересня 1920 р. до українського народу про скасування радянської влади й утворення нових виконавчих органів.

У третьому розділу представлені документи сучасних процесів державотворення. Тут відображені події на полтавському Майдані, участь краян в АТО, пошанування героїв. Триватиме виставка до першого вересня цього року.