Ви тут:
Суспільство Україна 

Перед відкриттям ринку землі ВР має ухвалити закони щодо захисту власників паїв, — Разумков

Перед тим, як ухвалювати закон про відкриття ринку сільськогосподарської землі український парламент має проголосувати закони, які будуть захищати права власників земельних паїв та права приватних інвесторів. Про це повідомив голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков, інформує Hromadske.ua.

“Що ж до ринку землі, то треба спочатку ухвалити законодавчу базу, яка захистить інтереси всіх від громадян-власників до зовнішніх чи внутрішніх інвесторів. І треба захистити національні інтереси та безпеку”, — повідомив Разумков.

Він зазначив, що потрібно розрізняти ринок землі, яка належить громадянам та ринок сільськогосподарської землі, яка належить державі.

“Якщо по громадянах ми розуміємо, хто є власником, то по державній землі дуже багато питань”, — зазначив Разумков, додавши, що використання державної землі часто провокує корупційні злочини.

8 серпня президент України Володимир Зеленський заявив, що ринок землі в Україні запустять у 2020 році.

Напередодні про скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі в Україні повідомляв заступник голови Офісу президента (та один з кандидатів на посаду прем’єр-міністра) Олексій Гончарук. Зокрема він зазначав, що заборону на продаж землі скасують до кінця 2019 року.

“За розрахунками Світового банку, відсутність ринку землі в Україні знижує зростання ВВП країни на 1% щороку”, – йдеться у повідомленні.