Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 8 серпня

8 серпня – день Єрмолая. Як правило, 8 серпня радувало гарною погодою, а тому, селяни намагалися розправитися з усіма польовими роботами. Про це інформує Supermg.com.

У православної церкви 8 серпня вшановують пам’ять святого Єрмолая, відомого як один із мучеників разом з Ермократом і Ермиппом. Як говорить Святе Письмо, в IV столітті в результаті гонінь, організованих у відношенні християн імператором Максиміліаном, в Никомідійській церкви при підпалі загинули 20 тисяч віруючих, проте саме три вищевказаних людини змогли врятуватися. Після цього вони тривалий час переховувалися на території імперії, продовжуючи навчати вірі в Христа всіх бажаючих. Як свідчить переказ, одного разу повз будинок, в якому жив Єрмолай, проходив юнак, був язичником. Єрмолай вийшов йому назустріч і почав роз’яснювати йому хибність язичницьких вірувань. Після цього юнак покаявся і став щодня відвідувати Єрмолая. Цікаво, що згодом саме він став відомий як мученик Пантелеймон. Зрештою Єрмолай, а також його учні Ермократ і Ерміпп були викриті й арештовані. Їм запропонували відректися від віри в Христа, але вони відмовилися зробити це. Тоді їм почали погрожувати муками, але в ту ж мить стався сильний землетрус, у результаті якого ідоли впали з постаментів і розбилися. Імператор Максиміліан, дізнавшись про це, виніс смертний вирок мученикам.

Селяни 8 серпня починали ранній збір яблук, але їсти їх ще не можна, оскільки прийнято було чекати Яблучного Спаса. Крім того, до 8 серпня вистигала рання картопля, з якої готували млинці, котлети, вінегрет, окрошку – такі страви прикрашали селянський стіл у спекотний день. Подавали 8 серпня картопля яловичиною і навіть оселедцем з сухарями.

Знахарі відправлялися збирати цілющі трави, оскільки, згідно з прикметами, вважається, що саме зараз, після ранкової роси, вони будуть володіти корисними властивостями.

Народні прикмети на 8 серпня

Мухи 8 серпня кусаються і стають настирливими – потрібно чекати дощу

Жаби стрибають біля водойм по березі – прикмета до того, що скоро піде дощ.

поширити новину: