Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 6 серпня

6 серпня – День Бориса і Гліба. Зазвичай у цей день починалися досить сильні грози, а тому, працювати в полі 6 серпня було дуже проблематично. Так що, намагалися за прибирання хліба не братися. Крім того, під час гроз 6 серпня часто бували блискавки, яких селяни дуже боялися, інформує Supermg.com.

У церкві вшановується пам’ять святих Бориса і Гліба, які раніше, до хрещення, носили імена Роман і Давид. Народилися вони у родині великого князя Володимира Святославовича і були вбиті кровним братом Святополком вже після смерті батька, коли йшла посилена боротьба за владу. Згідно з церковним переказом, Святополка на такий вчинок надихнув сам диявол. Святополк дуже хотів правити Руссю, а тому, задумав вбити всіх спадкоємців. Саме Борис і Гліб відомі як перші руські святі, які були канонізовані у лику мучеників. Також вони відомі як заступники Русі і небесні помічники князів.

6 серпня починався активний збір ягід та їх заготівля, адже встигали черемха і чорна смородина. Їх активно використовували в якості лікарських препаратів проти застуди, шлункових хвороб. Відомо було, що черемха здатна покращувати згортання крові, а малину варто їсти при нервових розладах. З цих ягід варили компоти та варення. Також поширена була 6 серпня сушіння ягід, оскільки так вони можуть краще зберегтися.

Заготовляли 6 серпня березові віники і примічали, що ночі з кожним днем стають холоднішими.

Народні прикмети на 6 серпня

Якою буде погода 6 серпня, якщо день випадає на Повню – такий, за прикметами, вона і буде всю другу половину серпня

Чайки часто сідають на воду – чекай дощу

На полі 6 серпня виїжджати не можна – прикмети кажуть, що пожежа буде. Говорили, що блискавок в цей день багато, і вони можуть підпалити стоги.