Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 5 серпня

5 серпня – день Трохима-Безсонника. Саме 5 серпня зазвичай починалася страда – роботи у селян було більше ніж достатньо, інформує Ukr.Media.

Казали: “Хорошому господарю день малий”. Не прийнято було спати допізна в цей день. Тим більше що ночі до 5 серпня і так ставали довшими – важливо було встигнути виконати усі роботи до настання сутінків. Саме 5 серпня зазвичай починалася страда – роботи у селян було більше ніж достатньо. До того ж, в лісі до 5 серпня достигали ягоди, і вирушали їх збирати. Господиням необхідно було встигнути зробити домашні заготовки – компоти, варення, джеми. Тому, у народі день 5 серпня часто називали Калинник-Малинник. Аналогічно з’явилося називання дня Трохим-Безсонник – не було коли спати.

У церковному календарі на 5 серпня припадає день пам’яті святих Феофіла, Трохима і тринадцяти мучеників, що постраждали в період гонінь, організованих у відношенні християн імператором Діоклетіаном у III-IV ст. Коли всіх цих людей привели на суд, вони не погодилися відмовитися від віри в Бога і поклонятися ідолам. Саме тому, мучеників піддали катуванням, а потім обезголовили.

Народні прикмети на 5 серпня.

Якщо людина народилася 5 серпня, то їй протегує тополя. Казали, що в скрутну хвилину треба підійти до свого дерева-талісмана і обійняти його. Це допоможе заспокоїтися і знайти правильне рішення конкретної проблеми.

Не можна довго спати – прикмета до того, що не встигнеш закінчити всі роботи.