Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 23 серпня

23 серпня – День Лаврентія. У церкві 23 серпня вшановують пам’ять святого Лаврентія, якому часто моляться про захист від хвороб і пристріту. Про це повідомляє Ukr.Media.

Спостерігали 23 серпня за річками й озерами, що дозволяло за прикметами визначити, якою буде погода взимку і восени.

У церкві 23 серпня вшановують пам’ять святого Лаврентія, якому часто моляться про захист від хвороб і пристріту. Також вважається, що він допомагає вилікувати хвороби очей, а тому, раніше йому молилися 23 серпня про те, щоб сліпі люди прозріли.

Відзначають 23 серпня день, присвячений Лаврентію Римському, який жив в III столітті й служив архідияконом в римській християнській громаді. Згідно з переказами, походив Лаврентій з міста Оска, яке раніше знаходилося на території сучасної Іспанії. Його вчителем був архідиякон Сикст. Після того, як Сикста призначили римським єпископом, Лаврентія висвятили в диякони. Йому було доручено стежити за майном церкви, а також піклуватися про бідних. На жаль, Лаврентій дуже постраждав під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Валеріаном. Тоді багато священників були страчені, а християни – вигнані з міст. Також засудили до страти Сикста, який незадовго до цього моменту встиг попрощатися з Лаврентієм і сказати, що незабаром його чекає та ж сама доля. Також він наказав своєму учневі роздати всі церковні багатства бідним. Як тільки Лаврентій зробив це, практично відразу його схопили й відправили в ув’язнення. У в’язниці Лаврентій здійснював чудеса, зокрема, зцілюючи хворих. Багатьох, завдяки цьому, Лаврентій зміг навернути у свою віру. Далі його викликали на суд, де наказали віддати державі всі церковні скарби. Лаврентій попросив відпустити його на три дні, і протягом цього часу решту роздав нужденним, а потім з’явився до імператора з натовпом жебраків і сказав: “Ось, справжні скарби храмові”. Імператор дуже розлютився і наказав піддати Лаврентія тортурам.

Народні прикмети на 23 серпня.

Дощова погода, відсутність вітру – усе це віщує не надто холодну осінь і зиму.

Спекотна погода 23 серпня – осінь буде теплою.

Дощ і тепло – прикмета до того, що рибалка буде вдалою.