Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 22 серпня – день Матвія

22 серпня – день Матвія. Казали, що на Матвія вода в річках і озерах остигає – у повітрі вже починає відчуватися осінь. Про це інформує Ukr.Media.

У церкві 22 серпня вшановують пам’ять святого Маттія – одного з учнів Ісуса, який став одним із 12 апостолів після Іуди Іскаріота. У книзі Діяння Апостолів ім’я Маттія згадується лише один раз. Про нього йдеться, коли Петро пропонує апостолам вибрати учня, який займе місце Іуди, який зрадив Ісуса і покінчив життя самогубством. Тоді вибір стояв між Матфієм і Варсавой. В результаті жеребкування 12-им апостолом став Матфій. Інші відомості про життя Маттія можна отримати з більш пізніх джерел. Так, наприклад, у книзі Димитрія Ростовського говориться, що Матфій був народжений у Віфлеємі й під керівництвом СимеонаБогоприїмца навчався Закону Божому. Він був одним з 70-ти найкращих учнів Ісуса і пізніше разом з 12-ма апостолами став свідком зішестя Святого Духа. Далі проповідував у Юдеї та в Єрусалимі. Пишеться, що Матфій володів чудодійними здібностями – допомагав хворим і виганяв бісів з людей. Багато разів його життю загрожувала небезпека, але він постійно уникав її. Проте одного разу біда не обійшла Маттія стороною. Відомо, що члени синедріону все-таки схопили Маттія, і звинуватили його у поширенні християнства. Достеменно невідомо, яким чином помер Матфій. За одними даними, він був розп’ятий на хресті. Також є інформація про те, що його побили камінням.

На Русі існувало повір’я про те, що на день Матвія (Маттія), 22 серпня, до коров’ячого вимені прикріплюється велика кількість змій, які висмоктують молоко. Саме тому 22 серпня намагалися не випускати худобу з хліва в цей день і особливо ретельно дотримувалися всі звичаї й прикмети, пов’язані з цими тваринами. Наприклад, господині 22 серпня не можна було доїти корову в самоті. Дійницю ніколи не ставили на стілець або діжку – інакше у корови молоко пропаде.

Народні прикмети на 22 серпня.

Якщо на Матвія встановлюється спекотна погода, або йдуть дощі, то такими ж будуть і наступні кілька днів, а осінь значно затягнеться у часі.

Потрібно подивитися на воду опівдні 22 серпня. Якщо вона тиха, то осінь буде спокійною, а взимку хуртовин практично не буде.

Рясна роса вранці 22 серпня віщує сонячний і теплий день