Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 20 серпня

20 серпня – День Марини-Пімени. Після Марії-Пімени в ліс за малиною більше не ходять. У народі 20 серпня відзначали настання осені і поступове завершення літа. Про це інформує Ukr.media.

Наприклад, спостерігали за журавлями, які саме в цей час відправлялися в теплі краї. Починають 20 серпня сіяти озимину. Завершується пора літніх гроз, а з берези починають опадати листя.

Подвійну назву свято 20 серпня отримав по іменах двох мучеників – преподобного Пимена і мученика Марина. Пімен на прізвисько Многоболезний народився в XI столітті і з дитинства був схильний до різних хвороб, будучи дуже слабким дитиною. Одного разу Пімен став просити батьків відвести його в Києво-Печерську лавру. Батько і мати послухали свого сина і, прийшовши в обитель, стали гаряче молитися про те, щоб Пімен видужав. Однак сам же Пімен просив Бога продовжити його страждання і вирішив постригтися в чернецтво. У переказі йдеться про те, що постриг здійснили ангели, і коли кілька мешканців монастиря прийшли назустріч Пімену, то знайшли його в чернечих шатах. Довгі роки преподобний хворів, але одного разу, попри це, зміг сам зцілити людину з важкою недугою, взявши з нього обіцянку служити йому до самої смерті. Чернець був досить ледачий, і незабаром його знову вразила важка хвороба. Пімен знову вилікував людину, давши йому аналогічне повчання. Видужав сам Пімен за три дні до своєї смерті. Це допомогло йому завершити всі свої справи і попрощатися з родичами.

Крім того, 20 серпня вшановується пам’ять мученика Марина, який жив за часів правління імператорів Галлиена і Валеріана в III столітті. Згідно з переказами, він був страчений язичниками, які відрубали йому голову.

20 серпня на столі обов’язково були пироги з малиновою начинкою – цим відзначали завершення літа.

Народні прикмети на 20 серпня

Лелеки вже готуються відлітати на зимівлю – осінь, за прикметами, буде холодною

Ранковий туман після сходу сонця 20 серпня розсіюється досить швидко – очікуй гарної погоди.

поширити новину: