Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 16 серпня – День Ісаакія малинник, День Антона Віхревея

16 серпня – День Ісаакія малинник, День Антона Віхревея. У народі свято називали малинник, оскільки в цей час якраз і визрівала малина. Якщо чоловіки 16 серпня були зайняті польовими роботами, то відправлялися збирати її жінки й діти. Про це повідомляє Ukr.media.

Малину дуже любили, оскільки вона була одним з найдоступніших літніх ласощів. До того ж, вже тоді були відомі цілющі властивості даної ягоди. Малину широко використовували для лікування застуд, нервових та інших захворювань. З неї готували варення, джеми, випікали пиріжки з начинкою.

Крім того, називали цей день, 16 серпня, ліщина, оскільки горіхи якраз вистигали.

У православній церкві 16 серпня вшановується пам’ять Антонія Римлянина. Цей православних святий жив у XI-XII століттях. У житії святого, датованого XVI століттям, говориться, що Антоній був народжений і виховувався в родині православних римлян. Він рано став сиротою і велику частину спадщини роздав бідним. Частину викинув у море, а сам прийняв чернечий постриг.

Народні прикмети на 16 серпня

Казали, що по погоду 16 серпня можна зрозуміти, яким буде жовтень

Сильний вітер – зима буде сніжною

Який Исаакий, таким, відповідно до прикмет, буде і Нікола Зимовий (19 грудня)

На Антона дощ пішов – негода триватиме ще кілька днів

Сильний і прохолодний вітер 16 серпня – буде сувора зима

Теплий вітер – взимку буде багато снігу, але сильні морози не вдарять

Якщо в цей день народжувався хлопчик, то говорили, що він буде відчайдушним і навіженим. Іншими словами, “буде в нього вітер у голові”. Народжена в цей день дівчинка, як вважали, мала воістину “чоловічим” характером.

Не можна забиратися 16 серпня в будинку або в коморах – так можна своє щастя і багатство вимести.

поширити новину: