Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Набрав законної сили вирок п’ятьом засудженим за напад на Катерину Гандзюк

Вирок п’ятьом особам, засудженим до позбавлення волі за вчинення нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк, набрав законної сили та звернутий до виконання. Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на речницю генпрокурора Юрія Луценка Ларису Сарган.

Покровський районний суд Дніпропетровської області 6 червня оголосив вирок обвинуваченим у скоєнні нападу на Катерину Гандзюк. Суд затвердив угоди про визнання винуватості, які підсудні уклали з прокурором, і призначив їм різні терміни ув’язнення.

Сергія Торбіна, який визнаний винним у підбурюванні до нападу на Катерину Гандзюк та пособництві, засудили до 6 років і 6 місяців ув’язнення. Обтяжуючою обставиною було те, що злочин скоєний за змовою групою осіб, пом’якшувальною – визнання ним провини й співпраця зі слідством.

Решта обвинувачених отримали менші терміни: Микита Грабчук – 6 років, В’ячеслав Вишневський та Володимир Васянович – по 4 роки, Віктор Горбунов – 3 роки.

Згідно з рішенням суду, Сергій Торбін, схиляючи співучасників до скоєння нападу, свідомо ввів їх в оману, показавши дописи Катерини Гандзюк у соціальних мережах, які стосувались критики добровольців і АТО, приписавши їй проросійські погляди.

До скоєння злочину Сергій Торбін передав чотирьом співучасникам 10 тисяч гривень завдатку, отриманих від замовників, імена яких в суді не називалися. Отриманими рештою 2 тисячами гривень Торбін розпорядився на власний розсуд.

Відповідно до рішення суду, мотиви в обвинувачених були корисливі. Метою нападу на Катерину Гандзюк із використанням сірчаної кислоти було її залякування.

Сума винагороди, яку обвинувачені отримали опісля злочину й розділили між собою, склала 5 тисяч доларів США. З обвинувачених також стягнуть витрати держави, витрачені на здійснення низки судових експертиз. Сума складає понад 200 тисяч гривень.

3 червня усі п’ятеро обвинувачених в організації та виконанні нападу заявили, що визнають свою провину й підтверджують свою згоду на укладення угоди зі слідством.

Справа щодо замовників нападу на Гандзюк виділена в окреме провадження.

Чиновниця Херсонської міської ради, активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року. Це сталося через три місяці після того, як її облили концентрованою сірчаною кислотою у Херсоні.

Після смерті активістки справу перекваліфікували на “умисне вбивство”, однак згодом ГПУ змінила кваліфікацію підозрюваного у замовленні злочину Владислава Мангера на “умисне тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого”.

“У справі про замах на Гандзюк були затримані підозрювані у виконанні і організації нападу, але замовників офіційно не встановили. Мангер причетність до злочину відкидає”, – йдеться у повідомленні.