Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині триває операція „Бастіон”

У ході проведення операції «Бастіон» територіальна робоча група, яка створена з числа працівників Полтавської митниці та Головного управління ДФС у Полтавській області, протягом червня-липня 2019 року вжила відповідних заходів з метою протидії незаконному ввезенню товарів на митну територію України, виявлення та припинення порушень митного та податкового законодавства, а також перекриття каналів незаконного потрапляння товарів на внутрішній ринок країни.

При здійсненні територіальною робочою групою спільних заходів митного контролю проведено 40 поглиблених митних оглядів товарів, складено 33 протоколи про порушення митних правил з фактичним вилучення предметів правопорушення загальною вартістю 344,72 тис. грн.

Зокрема, в липні під час здійснення контрольних заходів в зонах митного контролю при проведенні митних оглядів вантажів було виявлено 3 факти недекларування за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність,найменування амитниця, бо назва, кількість, тощо) про товари легкої промисловості та тканини, зокрема, плівка з поліетилену, неармована, одношарова, загальною довжиною 4000 метрів, та 33 рулони тканини.   Орієнтована вартість вилучених незадекларованих товарів становить 296,7 тис. грн.

За ініціативи  групи проведено 15 додаткових заходів контролю на предмет перевірки правильності заявлення при митному оформленні митної вартості, класифікації товарів, їх країни походження, за результатами яких додатково донараховано до сплати до Державного бюджету України  митних платежів на суму 1 млн. 126,9 тис.грн.

У рамках операції територіальною робочою групою здійснюється постійне відпрацювання порядку повної взаємодії митного, податкового блоків та податкової міліції, спрямованого на виявлення існуючих схем ухилення від сплати податків та митних платежів. 

За результатами даної взаємодії в рамках операції «Бастіон» працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області в ході досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, виявлено та вилучено з незаконного обігу незаконно ввезені на територію України поза митним контролем косметичні вироби та засоби.

Так,  фізична особа – підприємець протягом 2017-2019 років, з метою ухилення від сплати податків та митних платежів, налагодив канал ввезення товарів (гель-лаки, гелі для нарощування нігтів, системи нарощування для нігтів, декор для нігтів, рідини по догляду за нігтями та інші) в Україну з Китаю за допомогою міжнародних поштових відправлень «Meest Express», оформлених на підконтрольних осіб.

При цьому, з метою не сплати податків та митних платежів, усвідомлюючи вимоги Податкового кодексу України щодо вартості таких відправлень до 150 євро для одного одержувача-фізичної особи, відправлення придбаних ТМЦ з-за кордону здійснював шляхом поділу таких товарів на окремі посилки, адресовані як собі так і іншим фізичним особам, які працювали на дану фізичну особу – підприємця, без офіційного працевлаштування. Товари після фасування фізична особа – підприємець розповсюджував через власну мережу магазинів та торгових представників, а також через власні Інтернет сайти.

За результатами проведеного обшуку вилучено ТМЦ, орієнтовна вартість яких складає понад 40 млн грн.

Проведення територіальною робочою групою заходів в рамках операції «Бастіон» по захисту економічної безпеки держави надалі триває.