Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині триває обговорення нового адмінтерустрою

Логічним продовженням та невід’ємною складовою реформи децентралізації має стати новий адміністративно-територіальний устрій. По суті, це «укрупнення» районів. Згідно проекту законопроекту та планів уряду, в Полтавській області буде чотири райони (округи) замість нинішніх 25. Центрами майбутніх «великих районів» визначено Полтаву, Кременчук, Миргород та Лубни. Нині, в цих містах розпочалося обговорення перспектив нового адмінтерустрою. До участі в заходах залучені керівники нинішніх районів, очільники ОТГ, депутати місцевих рад, представники обласної влади.

Ще наприкінці минулого року першими на Полтавщині ініціювали обговорення «укрупнення районів» фахівці Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». Нині вони також долучилися до дискусій, які розпочалися з інформаційної зустрічі в Лубнах, повідомляють у ЦРМС.

Цього разу тут зібралися представники Гребінківського, Лубенського, Оржицького, Пирятинського, Семенівського Хорольського та Чорнухинського районів. Саме вони за попередніми пропозиціями мають увійти до складу «великого» району(округу) з центром в місті Лубни.

Представник Полтавської облдержадміністрації ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями та критеріями, на які спиралось Міністерство при поділі на нові райони. А це: базування на містах обласного значення, чисельність населення, віддаленість від центру до меж району. Також при формуванні Перспективного плану бралися до уваги такі характеристики як доступність до медичних та соціальних послуг, наявність адміністративних установ, дороги та інфраструктура.

Про успішні практики ОТГ Полтавщини та значне підвищення фінансової спроможності громад після добровільного об’єднання розповів присутнім Костянтин Качаненко, радник з питань місцевих фінансів Полтавського ЦРМС.

Про нові можливості та перспективи громад в розрізі «укрупнення районів» учасники дізналися від Олександра Ісипа, радник з децентралізації Полтавського ЦРМС. Він акцентував увагу присутніх на невідворотності реформи децентралізації.

«Час грає проти необ’єднаних громад. Нині ж Оржицький район є одним з трьох в області, де не створено жодної ОТГ. Багаторічне системне саботування реформи децентралізації з боку місцевого керівництва  веде в підсумку до занепаду громад. Банальний страх втратити владу окремими головами громад нівелює майбутнє для тисяч мешканців» – сказав Олександр Ісип.

поширити новину: