Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині група шахраїв видурила у своїх “клієнтів” понад 2 млн грн

Прокуратура затвердила та скерувала до суду для розгляду по суті обвинувальний акт за фактом шахрайських дій, вчинених організованою злочинною групою у складі 4 осіб, яка продавала громадянам неіснуючу сільськогосподарську техніку по заниженими цінами за ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 361, ч. 2 ст. 200 КК України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Організатором групи стала мешканка Харківської області, яка маючи вищу економічну освіту та досвід у сфері фінансового лізингу, зареєстрована, як фізична особа-підприємець, залучила до шахрайської схеми свого чоловіка та двох мешканок Полтави, які пе ребували у скрутному матеріальному становищі, проте мали досвід роботи в офісі та спілкування з клієнтами.

У подальшому, шахраї систематично розміщували у мережі Інтернет та друкованих ЗМІ оголошення під виглядом продажу від імені суб’єктів господарювання мінітракторів за низькою ціною. Після укладення фіктивних договорів з покупцями, перерахування ними коштів на розрахункові рахунки підконтрольних підприємств, зловмисники заволодівали отриманими грошима.

“Шахраям вдалося незаконно заволодіти грошовими коштами 45 потерпілих громадян на загальну суму понад 2 млн гривень. У кримінальному провадженні заявлено понад 30 цивільних позовів потерпілими щодо відшкодування завданої матеріальної та моральної шкоди. Обвинуваченим загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна”, – йдеться у повідомленні.