Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині ДФС проводить операцію «Урожай-2019»

Як повідомила заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Жанна Кузнецова, із травня поточного року на Полтавщині триває операція «Урожай-2019». Її мета – забезпечення повноти нарахування та сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та громадянами, які є власниками земельних ділянок та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу. Особливий акцент працівники фіскальної служби роблять на упередженні схем ухилення від оподаткування, виявленні й реєстрації неоформлених найманих працівників та легалізації їх заробітної плати.

Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Полтавській області, відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України, доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй для ведення особистого селянського господарства та/або на земельних частках (паях), виділених в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, підлягає оподаткуванню на загальних підставах (18 % ПДФО та 1,5% військовий збір). Платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

З метою організації проведення операції „Урожай” ГУ ДФС у Полтавській області розробило та затвердило План заходів, а також створило робочу групу у складі працівників підрозділів податків і зборів з фізичних осіб, податкового аудиту, податкової міліції та сектору комунікацій.

За інформацією заступника керівника обласного управління ДФС, на початок серпня 2019 року до ГУ ДФС у Полтавській області подано 22595 податкових декларацій про майновий стан і доходи громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, що на 1372 декларації більше, ніж у 2018 році. Сума задекларованого такими громадянами доходу складає 139,3 млн. грн., сума податку на доходи з фізичних осіб – 23,9 млн. грн., військового збору – понад 2 млн. грн.

Головне управління ДФС у Полтавській області працює над залученням до оподаткування доходів громадян, які надають послуги з обробітку землі та збирання врожаю власною сільськогосподарською технікою. Працівниками ГУ ДФС у Полтавській області залучено до декларування 560 таких осіб. Додаткові надходження в бюджет склали 904,36 тис. грн. податку на доходи з фізичних осіб та 86,27 тис. грн. військового збору.

Працівниками ГУ ДФС у Полтавській області з початку проведення операції „Урожай” залучено до державної реєстрації 7 фізичних осіб.
Крім того, Головне управління ДФС у Полтавській області повідомляє, що наразі здійснюється аналіз наявної інформації та встановлюється коло платників, які систематично здійснюють обробіток земельних ділянок та ухиляються від оподаткування.