Ви тут:
Погода Суспільство Україна 

На Маковія в Україні буде спекотно

Маковія в Україні завтра і сонце гарно висвічуватиме чорнобривцеві кольори.

14-го серпня буде дуже різноманітна погода в Україні.

Сильна спека ще потримається за південну частину, Схід та більшість Центру, +30+35 градусів.

На Заході відчутно похолодає, протягом дня передбачається +19+24 градуси, проте на Тернопільщині, Хмельниччині та в Чернівецькій області буде вище, +26+29 градусів.

Не впаде, але послабне спека у північних областях України – проти сьогоднішніх +30+34 градусів завтра там очікується +28+32 градуси. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомила синоптик Наталка Діденко.

– Тепер дощі. Атмосферний фронт, пов’язаний із локальним циклончиком на ім’я Zorro, зумовить грозові дощі на Заході України та дотягне до Житомирщини й північних районів Київщини.Тут ще й посилюватиметься періодично південно-західний вітер. Значна ж частина території належатиме сухій малохмарній погоді, яку забезпечить східний антициклон Andrea.

У Києві на Маковія буде ще спекотно, але на пару градусів нижче, ніж сьогодні, протягом дня близько +30 градусів. Істотний дощ малоймовірний. 15-го серпня, у четвер, у Києві очікується суттєве зниження температури повітря, до +23, +24 градусів.

– Як ховатися від спеки і як тримати голову в рівновазі при атмосферних стрибках, ви добре знаєте. Тому до вашої уваги рецепт шуликів, як робила моя бабуся.

Коржі: борошно, кисляк (чи кефір), яйце, сіль, сода. Замісили, розкатали, попекли чи навіть на пательні посмажили. Коржі потикайте виделкою. Приготували заздалегідь переварену воду, розчинили там мед. Натерли мак у макітрі. Поламали готові коржі, кинули в макітру до маку – залили солодкою водою. Якщо чесно, нічого смачнішого я не знаю. Цілий рік чекаю цих шуликів. І ви спробуйте, – підсумувала Діденко.