Ви тут:
Суспільство Україна 

Харків’янин здійснив навколосвітню подорож і вирішив перейти на українську

Нещодавно відомий блогер, бренд-посол України, мандрівник Артемій Сурін повернувся в Україну з навколосвітньої подорожі. 

Харків’янин став першим українцем, який здійснив навколосвітню подорож за канонами Лондонської королівської географічної спілки: побував на усіх континентах, включаючи Антарктиду, відвідав 40 країн та перетнув три океани, усі меридіани й часові пояси, двічі перетнув екватор і досяг найвіддаленішого від будь-якого континенту чи країни острова Піткерн у Тихому океані. Подорожній жодного разу не скористався літаком. Його одісея тривала 280 днів. Артемій активно популяризував імідж України у світі.

Найголовніший підсумок геройської подорожі – рішення, до якого мандрівник прийшов саме у навколосвітці: він вирішив почати спілкуватися українською, рідною мовою.

“Чому це роблю? Тому, що коли по світу розповідав про Україну, яка чудова наша країна, люди на багатьох континентах питали мене: «А яка в вас мова, ви маєте власну»? – Так, це Українська! Дуже красива одна з мелодійніших в світі! – А якою ти спілкуєшся? – Іншою. – Чому? Я починав розповідати, що народився та жив перші 25 років у Харкові, де все оточення розмовляло російською. Казав це, а всередині розумів, що це і звучить дивно, а по суті – незрозумілий дисонанс».

Харків’янин зізнається, що ще не зовсім вільно пише українською.

“Це не так легко, але я кайфую також як і від навколосвітки! Взагалі вважаю, що сучасній людині потрібно спілкуватися мінімум п‘ятьма мовами! В нас є перевага – дві ми вже знаємо, народившись в Україні!” – зазначає він. 

Система Orphus