Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Індійське космічне відомство оприлюднило перші фото з космосу зроблені місією “Чандраяна-2”

Індійська місячна місія «Чандраян-2» надіслала на Землю перші знімки нашої планети, які були отримані однією з камер, встановлених на посадковому модулі «Вікрам».

Тим часом місія готується до перельоту до природного супутника Землі, повідомляється на сайті Індійського космічного відомства, пише ITC.UA.

Нагадаємо, «Чандраян-2» є другою індійської міжпланетної місією до Місяця, до її складу входить три апарати: орбітальний зонд, посадковий модуль «Вікрам» і місяцехід «Прагаян». Старт місії відбувся 22 липня 2019 року, в космос її вивела ракета-носій GSLV Mk.III. Завдання «Чандраян-2» полягає як в отриманні великого обсягу наукових даних про природний супутник Землі, так і у відпрацюванні технологій для майбутніх місячних і марсіанських місій.

Корисне навантаження місії складається з великої кількості наукових приладів. Зонд несе на собі три спектрометра для вивчення складу грунту і пошуку слідів води, камери, РСА-радар, а також прилади для вивчення місячної іоносфери і екзосфери. На посадковому модулі встановлено сейсмометр, два спектрометра для вивчення проб місячного грунту, а також прилад для вивчення його теплових властивостей і зонд Ленгмюра. Шестиколісний місяцехід, в свою чергу, оснащений двома спектрометрами для дослідження складу місячної поверхні.

Місія вже зробила п’ять успішних маневрів з підняття орбіти і в ході останнього маневру, здійсненого 6 серпня, перейшла на орбіту з параметрами 276 × 142 975 кілометрів. Очікується, що 14 серпня буде здійснений маневр виходу на траєкторію перельоту до Місяця, після чого апарати в перельотній конфігурації будуть захоплені Місяцем і опиняться на еліптичній навколомісячній орбіті. На початок вересня, висота орбіти буде поступово зменшена до ста кілометрів.

3 серпня 2019 року, після здійснення четвертого маневру по підняттю орбіти, була активована одна з камер, встановлених на посадковому модулі. Вона отримала ряд перших знімків місії, на які потрапила наша планета, і успішно передала їх на Землю.

Наостанок зазначимо, що після виходу на кругову навколомісячну орбіту посадковий модуль з місяцеходом відокремляться від орбітального апарату і 7 вересня 2019 року мають здійснити посадку в районі південного полюса Місяця. Очікується, що після успішної посадки апарати зможуть пропрацювати один місячний день, що складає близько 17 земних днів. Термін життя орбітального зонда, який буде знаходиться на місячній полярній орбіті, оцінюється в один рік.

Якщо все піде за планом, Індія стане четвертою країною після СРСР, США і Китаю, апарат якої здійснив м’яку посадку на поверхню Місяця.