Ви тут:
Суспільство Україна 

Ідеї для незвичного святкування 1 вересня

Із року в рік все більше українських шкіл знаходять альтернативу традиційним лінійкам на 1 вересня. Адже школярі, які є головними героями Дня знань, часто асоціюють це свято насамперед із шикуванням під пекучим сонцем, нудними промовами, втомою і роздратуванням. Та сьогодні є чимало способів зробити початок навчального року дійсно цікавим та креативним. Освітній проєкт “На урок” підготував кілька ідей нового формату для святкування, які, звісно ж, варто попередньо обговорити з батьками, педагогами та школярами.

1. Підготуйте цікаві квести

Квести допоможуть яскраво та ефектно відсвяткувати День знань. Завдяки їх динамічності та ігровій формі ви зможете без проблем перетворити початок навчального року на цікаве та захопливе змагання. Взявши участь у яскравих квестах, діти та їхні батьки зможуть виявити максимум знань та винахідливості. А ще всі присутні краще познайомляться одне з одним та знайдуть нових друзів.

2. Організуйте майстер-класи та воркшопи

День знань має бути не лише цікавим, а й корисним. І щоб довести це всім гостям свята, організуйте серію майстер-класів та воркшопів для дітей і дорослих. Можна залучити батьків, які поділяться професійними знаннями (це особливо корисно для одинадцятикласників) чи розкажуть про свої хобі (вишивання, ковальство, спорт тощо).

3. Проведіть екологічну акцію

Про природу потрібно турбуватися завжди, а тим більше – у День знань. Тож замість звичного обміну букетами квітів організуйте акцію з озеленення школи. Батьки, вчителі та всі охочі можуть поділитися живими квітами, які не лише прикрасять класні приміщення, а й допоможуть шкільному колективу зберігати здоров’я. Або всією школою приберіть місцевий парк, берег річки чи просто організуйте мозковий штурм, щоб визначити, що можна зробити для збереження довкілля.

4. Запропонуйте обмінятися подарунками

Усі звикли в День знань вітати одне одного подарунками. А якщо зробити такі презенти власними руками? Адже створюючи їх, можна не лише порадувати когось гарною річчю, а й продемонструвати людині свою турботу та небайдужість. Тож запропонуйте дітям та дорослим зробити подарунки: намалювати святкові листівки, написати вірші чи привітання, створити фігурки з пластиліну, оріґамі чи пап’є-маше. Також можна попросити вчителя трудового навчання провести майстер-клас зі створення цікавих поробок.

5. Створіть альбом шкільних вражень

1 вересня – дуже емоційне свято! Цього дня хтось лише починає навчання чи роботу в школі, а хтось (одинадцятикласники звичайно ж) вже готується до дорослого життя. Тож запропонуйте присутнім зберегти святкові враження та емоції. Зробити це дуже легко, адже гаджети з камерою є ледь не в кожного. Так, можна записувати на відео святкові побажання та поради від батьків, дітей та вчителів. Гості можуть розповісти цікаві історії зі свого шкільного життя. Крім того, влаштуйте фотозону та попросіть охочих робити святкові фото. Це може стати гарною традицією (за роки навчання ви створите чималу колекцію світлин та привітань).

6. Організуйте ярмарок смаколиків

Чому б не відсвяткувати початок нового навчального року, організувавши шкільний ярмарок смаколиків? Запропонуйте вчителям та батькам принести до школи солодощі, фрукти чи овочі, які зможуть скуштувати всі присутні.

7. Поділіться цікавими спогадами та історіями

Початок нового навчального року – це неабиякий стрес для дітей. Їм потрібно знову звикати до розпорядку дня, сумлінно навчатися та виконувати багато домашніх завдань. А щоб учням стало емоційно легше, попросіть педагогів та батьків розповісти школярам цікаві та повчальні історії про своє шкільне життя. Спогади та досвід знайомих і близьких неодмінно додадуть дітям впевненості. А ще – нагадають їм, що всі ми були дітьми, мали схожі проблеми та переживання.  

поширити новину: