Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Гадяцький Інклюзивно-ресурсний центр єдиний в Україні, де використовують методику Numikon

“Математика без цифр” – така умовна назва методики розвитку особливих дітей Numikon, яку ефективно використовують у Нідерландах. Її собі на озброєння взяли і гадяцькі педагоги-реабілітологи. Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами Гадяцької міської ради став першим закладом в Україні такого рівня, де почали застосовувати Numikon.

“Для дітей з інтелектуальними порушеннями математика та цифри – це своєрідні ієрогліфи. Вони не розуміють, що це позначення об’єму, маси, кількості. За допомогою таких форм, кілочків, ми визначаємо саме кількість, рахуємо, важимо. Потім поступово переходимо на розуміння, що таке цифра. Методика Numikon дуже дієва. Ми замовляли її з Англії. Вона єдина в інклюзивно-ресурсних центрах України”, – розповіла корекційний педагог Гадяцького інклюзивно-ресурсного центру Валентина Ярова.

За її словами, дана методика дуже дієва. Зараз за нею педагог працює з дитиною, яка має діагноз “Синдром Дауна”.

“Позитивні зрушення вже помітні. Ми дійшли до числа 7. Рухаємося поступово, бо навчання дітей з особливими потребам йде значно повільніше”, – зауважила педагог.

Загалом, у Гадяцькому інклюзивно-ресурсному центрі проводять діагностику дітей віком від 2 до 18 років. Він обслуговує дітей не лише міста, а й району та сусідніх ОТГ. Тут працює шість корекційних педагогів, які, крім роботи з дітьми, також проводять консультування батьків та педагогів.

Центр працює з 8:00 до 17:00. Відвідування такого закладу є абсолютно безкоштовним.

“За рік роботи нам вдалося випустити 90 дітей з 158. Це ті діти, які відвідували корекційні заняття, і на сьогодні вже не потребують нашої допомоги”, – розповіла педагог Галина Уніжонна.

Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами розмістили на базі Гадяцького дитячого садочка. Відкрили його в березні 2018 року. Міська влада Гадяча витратила на внутрішні та зовнішні роботи 1 млн 80 тис. грн.