Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Доля Зіньківщини — це дві потужні об’єднані територіальні громади, – Інна Іщенко

На даний час у районі є одна — Опішнянська ОТГ. За Перспективним планом розвитку Полтавської області у районі повинна бути ще й Зіньківська ОТГ, а які сільські ради до неї потраплять обговорювали, під час наради у Полтавській ОДА, керівники органів місцевого самоврядування Зіньківського району та депутат обласної ради Людмила Овчаренко.

“Для врахування думки мешканців району й проводяться такі обговорення. Також необхідно посилити Опішнянську ОТГ приєднуючи сусідні сільські ради, які за Перспективним планом 2015 року були внесені до Опішнянської ОТГ”, – зазначила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Та додала, що до вже існуючого Перспективного плану будуть вноситись зміни зважаючи на новоутворені ОТГ.

Голова Ставківської сільської ради Володимир Баран розповів, що вони провели обговорення як з мешканцями села, так і з підприємцями.

“Усі були одноголосними: – Ми самодостатні. Але, зважаючи на безповоротності реформи децентралізації, ми об’єднаємося з Зіньківською громадою”, – сказав Володимир Баран.

Хоча до Опішні відстань набагато ближча, ніж до Зінькова.

У Чорно-Федорівці також проводились громадські обговорення (у липні 2018 року) щодо об’єднання та бачення нашого села у майбутньому.

“Більшість мешканців проголосували за “майбутнє” приєднання до Зіньківської ОТГ. Станом на зараз, то будемо самостійними. Цього ж року думка мешканців дещо змінилася. Ми проведемо подвірний обхід для проведення опитування, яке буде прозорішим та без впливу сторонніх зацікавлених осіб”, – сказав голова Чорно-Федорівської сільської ради Олексій Чуть.

В.о. голови Зіньківської райдержадміністрації Анатолій Водолага повідомив про створення Зіньківської ОТГ.

“По Перспективному плану до складу Зіньківської ОТГ повинні ввійти 17 громад, а до Опішнянської — 7. У 2017 році було обговорення сільських рад цього Плану, в результаті якого лише 4 сільські ради висловили бажання бути у складі Опішнянської ОТГ”, – сказав Анатолій Водолага.

“Опішнянська ОТГ ще досить молода. Авжеж у неї немає всього того досвіду, що є у Зіньків, як у райцентрі. Можна і автобусне сполучення налагодити, і розвивати медицину та освіту по території всієї громади. ОТГ — це добровільне об’єднання громад, мешканців. Люди самі повинні приймати рішення, але приймаючи його вони мають бути більш інформованими про ту чи інші громаду і перспективи свого села у складі громади”, – зазначила депутат Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко.

Очільник Опішнянської ОТГ Микола Різник сказав, що боротиметься до останньої можливості за приєднання сусідніх сіл до громади.

“Змінити можна все, окрім відстані. Так люди звикли їздити за послугами до Зінькова, але до Опішні ближче. І як би гарно не розвивалась громада, для бабусі все одно буде різниця долати відстань у 18 км чи 28 км. Ми взяли на себе і освіту, і медицину, і культуру, і соціальний захист. Ми виконуємо всі функції. Кожне село в об’єднанні повинно вбачати перспективи розвитку свого села. У Зіньківському районі має бути дві потужні громади. Я, особисто, зацікавлений, щоб поряд була могутня громада з якої зможемо йти пліч-о-пліч укладаючи договори міжмуніципального співробітництва. Не дуже було б добре, якщо Опішнянська маленька громада буде потужною, а Зіньківська — великою, яка ледь з водитиме кінці з кінцями”, – сказав голова Опішнянської ОТГ Микола Різник закликавши голів сільрад ще раз провести обговорення та донести до мешканців економічну сторону об’єднання.

“Ми розуміємо амбіції кожного сільського голови, тим паче, коли громади самодостатні, але реформа завершить і краще зараз зробити вибір, ніж потім буде, що буде”, – додала Іщенко.

“Якщо мешканці й змінять свою думку на користь Опішнянської ОТГ, то це буде виключно їхнє територіальне рішення, а не економічне. Адже ми й так самодостатні”, – зазначив Володимир Баран.

“Будемо готуватись до обговорень у селах Зіньківського району. Хто з ким об’єднається, а кого у 2020 році доєднають без згоди – покаже час. На даний час знаємо точно, що доля Зіньківщини — це дві ОТГ”, – підсумувала Інна Іщенко.

Після обговорення голови Ставківської та Чорно-Федорівської сільрад сказали, що вони проведуть додаткові обговорення та на місцевих сесіях розглянуть це питання запросивши Департаменту економрозвитку, Опішнянського голову та Людмилу Овчаренко.

“Опитування та обговорення повинні бути прозорими та справедливими. Мешканці знають переваги Зінькова, адже все життя, за послугами їздять саме туди, а от про Опішнянську ОТГ — не знають. Про їхні плани та перспективи розвитку і цю інформацію необхідно донести до людей”, – наголосила Людмила Овчаренко.

Нагадаємо, що 6 липня відбулися така ж нарада по обговорення створення громад у Лохвицькому районі.