Ви тут:
Суспільство Україна 

Британці оприлюднили нові докази участі військ РФ у боях під Іловайськом

Британські дослідники оприлюднили нові докази участі російських воєнних в боях під Іловайськом у серпні 2014 року. Про це повідомляє The Guardian, інформує 112.ua.

Дослідники опублікували інформацію про танки Т-72Б3, які перебували в той час тільки на озброєнні РФ і застосовувалися в боях під Іловайськом. Така модель танка була кілька разів зафіксована поблизу Іловайська в серпні-вересні 2014 року.

“Оскільки Росія заперечує будь-яку причетність до подій на Донбасі, встановлення відповідальності Москви … є ключовим для судових справ. У зв’язку з цим Європейський центр захисту прав людини (EHRAC), який допомагає заявникам представити справу в ЄСПЛ, доручив Forensic Architecture зібрати переконливі докази участі Росії в боях під Іловайськом. Докази включають в себе численні супутникові знімки російських збройних автоколон на території України і фіксацію нової моделі танка Т-72Б3, яка на момент битви експлуатувалася тільки російськими збройними силами”, – пише The Guardian.

Дослідники перевіряли інформацію про знищений російський танк, який був зафіксований на багатьох фото і відео 29 серпня 2014 року.

Всі ці матеріали передадуть в ЄСПЛ. У суді зазначили, що в першу чергу будуть розглядатися і виноситися рішення за позовами України проти Росії у зв’язку з ситуацією на Донбасі. Варто зазначити, що два роки тому у Російської Федерації прийняли закон, який дозволяє національним судам скасовувати рішення ЄСПЛ, якщо вони вважаються несумісними з конституцією Росії”.

Європейський суд з прав людини відклав на невизначений термін публічні слухання у справі “Україна проти Росії”, які були призначені на 27 лютого. Про причини перенесення невідомо.

“Перше слухання у справі “Україна проти Росії” щодо Криму було призначено на 27 лютого 2019 року ще в жовтні 2018 року. Суд повинен був розглянути справу і сформулювати попередній висновок з принципових питань є порушення чи ні”, – йдеться у повідомленні.