Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Без конспектів, вечірня форма навчання та уроки в іншій школі, – Олена Харченко прокоментувала нові впровадження у НУШ

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко прокоментувала найцікавіші зміни в Новій українській школі. Вони стосуються як роботи вчителів, так і безпосередньо умов навчання школярів.

Учень може відвідувати уроки в іншій школі

“Є базова школа. Також з іншими загальноосвітніми закладами школа може укладати угоду з іншою, яка має краще обладнання, лабораторії, гарний спортивний зал. У таких випадках учень, або навіть цілий клас, за наявності відповідної угоди, може відвідувати там відповідні уроки”.

Вечірня форма навчання навіть для одного учня

“До цього має бути готова кожна школа. Усім загальноосвітнім закладам рекомендується ввести вечірню форму навчання. Для чого це робиться? Є діти, які займаються спортом, навчаються у мистецьких школах, можливо, мають певні сімейні обставини. Тому в таких випадках, за бажанням дитини і батьків, вечірнє навчання може бути запроваджене, якщо буде відповідне звернення.

Конспекти уроків не обов’язкові

“Вчителі не повинні готувати докладний конспект уроків, а лише план проведення заняття. Зараз набагато зменшилася документальна робота: школа отримала автономію. Тепер вчитель сам визначає яким чином побудувати освітній процес. Це дуже важливо, бо бюрократична робота займала більшість часу у вчителя, який можна було б використати на безпосереднє навчання школярів. Так набагато краще”.