Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Американський інженер перетворив Tesla на “шпигунське” авто

Сучасні автомобілі із функцією автопілота мають чимало просунутої електроніки на борту. Саме цим скористався американський інженер, який додав до свого Tesla нові “шпигунські” функції. Про це повідомляє “24 канал” з посиланням на SlashGear.

Фахівець з комп’ютерної безпеки Трумен Кейн приєднав до бортової системи Tesla Model S мініатюрний комп’ютер NVIDIA Jetson Xavier.

Після програмного доопрацювання він зміг використовувати датчики автомобіля для розпізнавання моделей і номерів проїжджаючих повз машин і навіть осіб перехожих.

Повністю налаштована система здатна ідентифікувати проїжджаючу повз машину і зареєструвати її кожну повторну появу в межах досяжності сенсорів. При цьому комп’ютер аналізує не тільки те, скільки разів один і той же автомобіль з’являвся в полі зору Tesla, але і в який час, в яких місцях і за яких обставин.

Електрокар, “перейменований” власником в Surveillance Detection Scout, здатний сповіщати водія, якщо хтось занадто часто підходить до машини, заодно фотографуючи підозрілого пішохода.

“Творець апаратного комплексу визнає, що його розробка потенційно може використовуватися в кримінальних цілях. Проте вона демонструє, як, здавалося б, не призначене для таких цілей обладнання можна використати нетиповим чином”, – йдеться у повідомленні.