Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

7 серпня – Успіння Святої Анни: історія свята та прикмети

7 серпня Православна Церква відзначає Успіння Святої Праведної Анни, матері Богородиці.

Праведна Анна була дочкою священика з коліна Левіна, роду Ааронового. Її чоловік, Святий праведний Іоаким, був нащадком царя Давида, якому Бог обіцяв, що від насіння його нащадків народиться Месія – Цар Ізраїлів і Спаситель світу.

Подружжя, Іоаким і Анна, жили в Назареті Галілейському. Щорічно вони віддавали дві третини своїх доходів в Єрусалимський храм і бідним. Попри благочестиве життя, вони не мали дітей до глибокої старості і все життя тужили про це. Переносили презирство і насмішки, тому що в той час безпліддя вважалося ганьбою, але ніколи не нарікали, і тільки гаряче молилися Богу, смиренно сподіваючись на Його Волю.

Одного разу, під час великого свята, дари, які праведний Іоаким приніс до храму для принесення їх Богу, не були прийняті священиком, котрий вважав, що бездітний чоловік не може приносити жертву Богові. Це дуже засмутило старого, і він вирішив не повертатися додому, а оселитися на самоті в безлюдному місці.

Його праведна дружина Анна, дізнавшись, якого приниження зазнав її чоловік, почала в пості та молитві скорботно просити Бога про дарування їй дитини.

У пустелі, постуючи на самоті,  про те ж саме просив Бога і праведний Іоаким. І молитва святого  подружжя була почута  –  їм обом Ангел сповістив про те, що народиться у них Донька, яку благословить і шануватиме весь рід людський. Згодом, за обітницею Божою, у них і народилася Донька, наречена Марією.

 

Святий Іоаким помер через кілька років після введення в храм Благословенної  своєї  Доньки, у 80-річному віці. Свята Анна померла у віці 70-ти років, через два роки після нього, провівши свої останні роки при храмі, поруч з Донькою.

Святій Анні моляться в бeзплiдді, про дарування дітей, про захист сімейного вогнища. Праведна Анна вважається покpoвителькою всіх жінок, вaгiтних, матерів та дітей.

Народні прикмети на 7 серпня

Вранці холодно – зима теж буде студеною.

Який день 7 серпня до обіду, такою і буде зима до грудня місяця.

Світло і тепло 7 серпня – прикмета до того, що зима буде без великої кількості снігопадів, і навпаки.

Лелеки у зграї збираються – зима буде холодною і ранньою.

Прохолодний ранок – зима настане рано.

Мурахи 7 серпня різко збільшують свої мурашники – швидше за все, зима буде достатньо холодною.