Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

60-літній ювілей відзначає відомий полтавський історик та архівіст Тарас Пустовіт

13 серпня свій 60-річний ювілей відзначає полтавський історик, архівіст, краєзнавець, просвітянин, щирий патріот України Тарас Павлович Пустовіт. Це ім’я відоме не лише у Полтаві, а й далеко за її межами. 

Народився Тарас Пустовіт у м. Кременчук, у подружжя Павла Микитовича та Валентини Леонідівни Пустовітів. У Полтаві закінчив середню школу №14, історичний факультет Полтавського педагогічного інституту імені В. Г. Короленка, навчався на струнному відділенні Полтавського музичного училища імені М. В. Лисенка. З 1987 року Тарас Пустовіт працює у Державному архіві Полтавської області. Працював науковим співробітником, головним спеціалістом, начальником відділу, а з 2007-го – заступником директора – начальником відділу інформації та використання документів.

 

 

За його активної участі відкрито десятки документальних виставок, він є автором понад тисячі публікацій краєзнавчої тематики, учасником різних видавничих проектів. Найголовніші – енциклопедичний довідник «Полтавщина», Енциклопедія сучасної України, регіональна енциклопедія «Полтавіка». Тарас Павлович долучався до написання колективних монографій «Полтавщина. Історичний нарис», «Полтава. Історичний нарис», «Полтавщина: влада на історичних паралелях», «Полтавська обласна філармонія — 70», серії видань «Реабілітовані історією», «Герої землі Полтавської», наукового видання «Тарас Шевченко і Полтавщина» та ін. До 100-річчя Української революції за участі Тараса Павловича підготовлено збірник «Українська революція 1917-1921. Полтавський вимір. Події, постаті, документи. 1917-1921» у двох томах.

 

“Переконаний, що людина творча приречена працювати постійно, незважаючи на те, сприятливі для цього часи чи ні. З’являється немало вартісних творів не завдяки системі, а навіть усупереч їй. Тарас Пустовіт”.

Професійні, громадські здобутки Т. Пустовіта відзначені як на регіональному, так і на державному рівнях. Він – заслужений працівник культури України (2009), лауреат премії Української бібліотеки ім. С. Петлюри в Парижі (1992), лауреат Всеукраїнської премії у галузі архівознавства, археографії і документознавства імені В. Веретеннікова (2000), Полтавської міської премії імені Самійла Величка (2011). Він нагороджений Подякою Кабінету Міністрів України (2003), Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України (2007), Грамотою національної спілки краєзнавців України (2002).

 

Тарас Пустовіт активно співпрацює з відділом краєзнавства Полтавської наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського. Завдяки спільній роботі вийшло друком два видання відділу краєзнавства – «Каталог бібліотеки та особовий фонд Петра Ротача» і «Каталог бібліотеки та особовий фонд Віри Жук». Тарас Павлович надавав консультації під час підготовки інформаційно-бібліографічного списку «Від нових імен до нової України: Полтава на шляху декомунізації», в якому представлено список старих і нових вулиць та історії їх перейменування.

До 60-річного ювілею бібліотекарі відділу краєзнавства організували книжкову виставку «Слово про історика-архівіста та просвітятина Тараса Павловича Пустовіта», а ще готують подарунок одному з найулюбленіших читачів.

“Вважаємо, що найкращим подарунком для науковця буде бібліографічний покажчик «Штрих до портрета українознавця: Тарасу Павловичу Пустовіту – 60». Це буде третє видання у серії покажчиків «Видатні краєзнавці Полтавщини», який має на меті ознайомити читачів з науковим доробком Тараса Пустовіта, розповісти про життєвий, творчий шлях та громадську діяльність історика-архівіста”.

Вихід бібліографічного покажчика планується у жовтні 2019 року.

Система Orphus