Ви тут:
Суспільство Україна 

20% українців пропрацювали за кордоном і більше не хочуть

20% українців, які довгостроково працювали за кордоном, не планують їхати туди на заробітки знову – показали результати опитування на OLX Робота. Головною причиною став психологічний дискомфорт. Серед цієї категорії заробітчан більшість працювала до цього в Польщі, Росії та Німеччині. Майже половина отримувала менше $1 000. А першою мотивацією до виїзду стала низька зарплата – 42% респондентів.

Чому українці не повертаються на заробітки

Основною причиною виявився психологічний дискомфорт, пов’язаний з переїздом і віддаленістю від рідних – 42% респондентів. Майже у третини зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон вдруге, тому що вони почали заробляти достатньо в Україні. Ще 16% зізналися, що в інших країнах не лише висока заробітна плата, а ще й витрати на проживання та харчування. Кожний п’ятий залишився розчарованим після досвіду роботи за кордоном.

Очікування від роботи за кордоном

Незважаючи на те, що майже третина українців після повернення відзначили, що почали заробляти достатньо в Україні, саме низькі зарплати були першою мотивацією до виїзду -42% респондентів. Відсутність робочих місць у нашій країні та можливість подивитися світ – причини, які посіли друге місце.

Щодо зарплат, майже половина українців, які зараз не хочуть повертатися, отримували за кордоном до $1 000. Ще 18% – до $1 200. Тільки 11% від тих, хто не планує повторне працевлаштування, мали $2 000 на місяць.

У чверті респондентів виникали конфлікти з роботодавцем, з їхнього боку до заробітчан було негативне ставлення. Інші взаємовідносинами залишились задоволеними.

Географія міграції

Основними напрямками робочої міграції для людей, що зараз обрали залишитися в Україні, були Польща – 33%, Росія – 35% і Німеччина – 11%.

З групи респондентів, які не хотіли б поїхати працювати за кордон знову, майже 15% все ж поїхали б на заробітки в Польщу. З тих, хто хотів мати таку можливість, майже 77% вказали, що це через зарплати та недалеку відстань від України.

Ким працювали українські заробітчани

Кожний другий українець, який виїхав на заробітки за кордон, а потім не захотів повертатися, працював не за своєю спеціальністю.

Майже чверть незадоволених респондентів пропрацювали за кордоном у будівельній сфері. Друга за популярністю галузь – логістична, переважно це робота водієм – 17%. Топ-3 закриває виробництво – 15%.

Рейтинг з 5 сфер:
1. Будівництво – 22%
2. Логістика – 17%
3. Виробництво – 15%
4. Обслуговування – 11%
5. Інше – 26%

Портрет українського заробітчанина

В Україні більшість тих, хто мав досвід роботи за кордоном та не планує повертатися, – це чоловіки із сім’ями (близько 70%) у віці 25-34 та 45-54 роки. 7 з 10 таких заробітчан проживають у містах. Рівень освіти у всіх різний: повну вищу мають 41% респондентів, а загальну середню освіту – 39%. Зараз заробітки за кордоном непопулярні не лише серед тих, хто попрацював в іншій країні та оцінив після цього свій матеріальний стан як високий, а і серед респондентів, які вказали, що ледве зводять кінці з кінцями.

Довідка. OLX Робота – це онлайн-сервіс №1 для пошуку та розміщення вакансій у сегменті блакитних комірців. Ресурс входить в трійку лідерів з пошуку персоналу в Україні. Кожного місяця платформу відвідують 2,6 млн користувачів. Щодня оголошення на платформі розміщують 20 000 роботодавців. База сервісу налічує понад 53 000 актуальних пропозицій з працевлаштування. 13% всіх вакансій припадає на роботу за кордоном. OLX – один з найбільших онлайн-бізнесів в Україні. За даними Gemius cервіс є найбільш відвідуваним в країні після Google, Youtube і Facebook. Кожен другий український онлайн-користувач заходить на OLX мінімум раз на місяць. Сервіс входить в ТОП-10 найбільш відвідуваних торговельних майданчиків світу. А мобільний додаток OLX встановлений на кожному третьому українському смартфоні і займає першу позицію в категорії “Купівлі” для IOS і Android за даними SimilarWeb.

 

поширити новину: